Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford mondeo vagy volkswagen...

Ford mondeo vagy volkswagen passat?

Figyelt kérdés

Passat 2005 évjáratú, ford mondeo 2007? Melyiket vennétek meg?

Valamint milyen motorral ajánljátok? Nem száguldozni szeretnék csak közlekedni, tehát elég egy kisebb motor is bőven.

Audi A4 1.9-n is gondolkozom, de ebben az árban abból 2004 körülit tudnék venni.


2023. jún. 8. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
a kisebb motor mindig ráfaragás. Ford mondeo.
2023. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Audi ezek közül, messze jobb mindenben. Az 1.9et így 2023ban meg szerintem már nem kell ragozni. Egy jó AVF kódos kézi 6os egy jó felszereltséggel és imádni fogod, bár még az alapabbak is egész jók.
2023. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a Mondeo nem egy sikertermék - mármint de, mert rengeteget eladtak belőle, csak minden bajuk van.


A Passatban meg pont egy olyan évjáratot adtál meg, ami lehet utolsó évjáratos B5.5, de első B6 is. Nem mindegy, a B5.5 ha jól tartod akkor elég tartós, a B6 problémásabb konstrukció, viszont ha épp jó akkor egy kényelmesebb, csendesebb, jobb autó mint az elődje.


Én szerintem az A4-re mennék rá. Amire az 1.9 dízel Volkswagen csoportos termékeknél mind figyelni kell, az az, hogy nagyon kedvelt a tuningosok körében - mindenképp olyat érdemes keresni, amit nem bántottak és teljesen gyári.


Amúgy meg a Passat eléggé tud rohadni a szokásos kétezres évekbeli VW módon (küszöbök először, aztán amerre látsz mindenhol), és a soft touch beltéri anyagok szoktak undorítóan ragadósra kopni, de azt az Audiban is megtalálod.

2023. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2023. jún. 9. 11:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt el kell dönteni először is, hogy dízel vagy benzin. Véleményem szerint (amely nem csak hasraütésszerű hanem utánajárás alapú) ezekben az évjáratokban a benzinesek nem a legjibbak. A volksvagen kinszern benzinesei sem a takarékosságukról és megbízhatóságukról híresek, de a ford se. Ez utóbbiban ha jól tudom a mazda eredetű benzinesek voltak ebben az időben, de azok a jó gyűrűletapadós olajzabálós fajták.(ebben azért nem vagyok tutira biztos) ami viszont biztos, higy a dízelek jobbak. Az 1.9 sima adagolós tdi nagyon jó, pláne a még kettőstömegű és részecskeszűrő mentes 90 lovas, de a többi is jó.(ennél viszont a legkissebb a hiba faktor). Ebben az évjáratban azonban már nehezebb (ha van egyátalán) sima 1.9tdi-t fogni mert itt már jóval több az 1.9pdtdi, amit ugyan dícsérnek de már vegyesebb a megítélése.

A Ford mondeo viszont egy érdekes kérdés, mert a 2.0TDCI motor nagyon jó. Na most itt érdemes megjegyezni, hogy valóban volt egy szarabb 2.0tdci nevű motor 1998cm3-al, de ebben az időben tdci néven már a psa 2.0hdi motorját osztogatták tdci néven, ez utóbbi 1997cm3. Ez már közösnyomócsöves, részecskeszűrős, kettőstömegűs ebben a formában, de nagyon megbízhatónak tartják. Azt mondanám a sima 1.9tdi jobb lehet, de a pdtdi-nél ez tutira jobb... )mellesleg kettőstömegű a ford nagyobb benzineseiben is van ezt is érdemes figyelembe venni.)

A rozsdavédeome elvileg az audiknak a legjobb ezek közül. A helykínálat szerintem a Mondeoban a legnagyobb...de ezt csak úgy ránézésre mondom. Az alkatrészellátotság, a volkswagen konszernben jobb, de ezen belül is, ha már audi, volkswagen...pl egy skodán is elgondolkodhatnál, mert ugyan az a motor, ugyan az a konszern de valahigy mégis jibbak az alkatrészárak és jó autók, ha nem kell kombi pl a superb hatalmas, szép és kényelmes is.

A mondeo futóműve nagyon jó állítólag de lehet, hogy drágább is a javíttatása. Összességében szerintem a 2.0tdci motor nagyon jó, a mondeo szép is és nagy is....de a volkswagen konszern darabjai egyszerűbben/olcsóbban fenntarthatóak.

2023. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Egyébként az egyesnek valahol igaza van itt es most, még ha nem is ennyire általánosan igaz ez. Ezek nagy autók, a kis motorok szenvednek alattuk és még sokat is esznek. Pl egy 1.6-os passat egyenesen tragikus szerintem.. semmivel nem eszik kevesebbet mint egy 2.0-es, de cserébe nem is megy és pörgeted is és tönkre is vágod. (Nem azért mert vadállat vagy, csupán csak azert mert szeretnéd megelőzni az országúton a tiszabura felé 70-el kullogó 1000 éves ikarust, anélkül, hogy forntálisan ütközz, vagy szeretnél az M3-ason a gyorsító sáv vége előtt legalább 110-el menni, hátha beenged valaki)
2023. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Az 1.6 nem is erre van kitalálva, ez az ideális városi anyataxi motor, ami sose hagy ott sehol, bírja a strapát, és bemelegszik az iskoláig/óvodáig stb. Pályázni ott vannak a tdi-k, bár a 101 lovas 1.9 is hasonlóan lusta mint az 1.6.

Türelmesebb embernek meg amúgy tökéletesek ezek is mindenre.

2023. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, atgondolom amiket irtatok, koszonom!
2023. jún. 10. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!