Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyertyacsere miatt nem indul...

Gyertyacsere miatt nem indul az autó?

Figyelt kérdés

Renault Scenic 1.6 2001 évj. Nemrég vettem, gondoltam cserélek gyertyákat.

NGK gyertyákat vettem hozzá (egyébként ez is volt benne korábban) kicseréltük de nem hajlandó indulni, teker de nem indul. (próbáltuk más gyertyákkal de azokkal se indul)

Az egyes hengernél elvileg picit olajos volt a gyertya.

Cseréltünk gyújtótrafót és kábeleket is de továbbra sem indul. Immo tilthat ilyen miatt?

Se szikra nincs elvileg és benzint se kap. Gyertyacsere előtt minden jó volt. Biztosítékokat néztük, jók. Ötlet?


Gyújtáskapcsoló vagy immo miatt lehet ilyen hiba? Esetleg jeladó?



2023. jún. 9. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Kikell olvastatni, mert hiába totóztok és cserélgettek össze vissza.
2023. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy valami bagatel hiba lesz, és valamit széthúzhattatok szerelés közben. Kb mint mikor csináltam az éves olaj és szűrőcserét, plusz egy motormosást, közben lerántottam egy kis vákumcsövet, ami miatt nem volt rendes alapjárat.
2023. jún. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom de rohadtul idegesít, most azt az ötletet kaptuk, hogy a holtponti jeladót nézzük meg hátha ott van a hiba mert gyakran elkoszolódik

Utálom ezeket, hogy próbálod gyári állapotba helyezni az autót mert valami sufnituningos előtted szétb*szta és végül te szívod meg..

2023. jún. 9. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyet nem okoz gyertyacsere, tényleg valami véletlen egybeesés, zárlat vagy széthúzott, de nem visszadugott csatlakozó lesz, de én a biztosítékokkal kezdenék. Akár relé is lehet rossz. Cserélj meg kettő ugyanolyan relét, ha nem találsz rossz biztosítékot, hátha akkor beindul. Ha ez sem, akkor akár zárlatot is okozhattatok és tönkrement az egyik vezérlő. Benzinpumpa is lehet rossz, ha nem búg amikor gyújtásra teszed. Nagyon sok lehetőség van.
2023. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!