Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meglett a jogsi, hogyan...

Meglett a jogsi, hogyan álljak neki vezetni?

Figyelt kérdés

Meglett a jogosítvány, akarok kocsit venni. Kisebbet jobb venni, vagy vehetek nagyobb, hosszabb sedant, amivel esetleg nehezebb parkolni?

Ti hogyn kezdtetek el vezetni friss jogsival? Családban nincs másnak autó, bent lakok a belvárosban egy nagyobb vidéki városban. Megveszem az autót aztán elindulok vele és egyre tapasztaltabb leszek? Vagy nálatok ez hogyan zajlott?


2023. jún. 10. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Egyelőre fogadnék magam mellé még oktatót, aki a saját autóm vezetéséhez ad tanácsot. Ha ennyire bizonytalan vagy magadban, veszélyes üzem neked a vezetés.

Az ilyeneket nevezik koca vezetőknek, akiknek nincs elég rutinjuk.

2023. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
én vettem egy lepukkant kombit, és már második nap vittem szélvédőshöz a belvárosba. bele kell csapni a lecsóba.
2023. jún. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem születik rutinnal. Én megvettem az autót vagy 30 éve, és elkezdtem vezetni. Nálunk volt autó, de az nem volt opció, párszor kipróbáltam szülői feügyelet alatt, de nem volt köszönet. Folyamatosan szövegeltek, ordítoztak, de olyan marhaságokon, hogy miért nem váltasz már el, miért ugrasz le a kuplungról... pedig egyébként volt némi érzékem hozzá, az oktatóm szerint is, nem csak az arcom volt nagy.
2023. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Először az általam jól ismert, kisforgalmú helyeken autóztam csak, míg nem bíztam magamban. Utána is csak olyan helyre mentem autóval, amit jól ismertem már, tudtam hol milyen tábla van, hova kell besorolni, bekanyarodni, ... Utána merészkedtem egyre messzebbre.

Volt egy szokásom kezdő vezetőként: az útvonalat előre megterveztem (pl. ViaMichelin), a bonyolultabb kereszteződéseket kinagyítottam és ki is nyomtattam. Előtte egy pihenőhelyen megállva megnéztem, hova kell majd kanyarodni, milyen települések vannak az egyes irányokba, amit várhatóan a táblák mutatnak majd és várhatóan melyik sávba kell besorolni.

Ma már ezt a szerepet átvette a beépített navigációs rendszer...

2023. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
#3 Pont abból tanultad volna meg. Mellettem is üvöltözött apám, de megtanított rugalmasan és dinamikusan közlekedni. Mivel akkor már 17 éve ismertem, tudtam, milyen a temperamentuma, nem sértődtem be, nem vettem a lelkemre, kihámoztam a hasznos és értelmes információt az üvöltéséből. Ezt asszem intelligenciának és érettségnek hívják. Inkább, minthogy magamtól egy csomó hülye beidegződésem legyen. Persze ha a faternak is hülye beidegződései vannak, az problémás, de azért vagyunk önálló lények, hogy minden beérkező információról eldöntsük, mennyi értelme van. Lehet, hogy a családi autót pont jobban ismerte faterod, és azért akarta megmondani, mikor váltsál, hogy esetleg a motornak is jó legyen.
2023. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

5# Baromság. Emberek és családik kapcsoltok különbözőek. Van aki jóindulattal szól, van aki csak a feszültséget csinálja.

Én attól nem tnaultam volna meg, hogy 2 percenként összeveszünk azon, hogy nem pont ott váltok, ahol ő. Lehet vannak olyan emberek akiknek mindent meg kell mondani, nekem elég, hogy 30 éve vezetek, az utóbbi 10-ben csak 300 ezer km-t mentem, 2 koccanással amiből az egyik volt az én hibám.


Ennek ellenére azt mondom, a legjobban talán 4-5 éves jogsival vezettem, később hajlamos az ember rutinból menni, ami nem feltétlenül jó.

2023. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
El tudom képzelni milyen lehet a "rugalmas és dinamikus" közlekedés egy olyan embernél aki alapból gyenge idegileg és folyamatosan üvölt.
2023. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
#7 Hű, hirtelen ideggyenge és folyamatosan üvöltő lett abból, aki rád szól az autópályán, hogy ha látod (látnod kéne) a féklámpát, akkor nem két másodperccel kéne a fékbe taposni. :D Imádom, hogy amit olvastok, azt a fejetekben szépen továbbfonjátok, ahogy jólesik.
2023. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8# Pont te fontad tovább a sztorit de ne zavarjon. :D

Milyen szép autópályás sztorit faragtál abból, hogy annyit mondtam, hogy folyamatosan "beleszóltak hogy mirét nem váltasz már el".


Vagy te ilyen bárgyú voltál, és ebből indulsz ki hogy más is így tanult? Nekem konkrétan két oldalról folyamatosan nyomták, egyik azért, hogy miért pörgetem, mert ő 2200 nál elvált, a másik meg nyomja, hogy kell a fordulat, és miért 2500-nál vátok amikor ő 2600nál vált. Vagy elindulok, ránt kettőt a kocsi, mert még szögletes a benzin, na bumm. Én is észerevettem megjegyzések nélkül is, hogy legközelebb másképp kell.

2023. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 Na, ezt mondjuk nem mondtad, hogy két oldalról. Mea culpa. (Én amúgy is semmibe nézem azt, aki bármilyen fordulatot mond. A mi autónkban nem volt, és szerintem hülyén is vezet az, aki azt bámulja egész nap.)
2023. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!