Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Annyira bénán vezetek! Mi a...

Annyira bénán vezetek! Mi a baj velem? Mindenhol eltévedek, meg félek hogy nekimegyek valaminek, a többi autós mindig dudál rám, pedig ha senki más nincs az úton nagyon jól megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Persze tudom a szabályokat és be is tartom őket, de a többi autós mindig összezavar, Mire figyeljek jobban? Én tényleg nem értem, a családom mindenki nagyon jól vezet, csak én vagyok ilyen béna.
2010. nov. 6. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is tegyél ki egy T betűt a kocsira, máris kevesebben fognak dudálni.

A többire mondanám, hogy gyakorlás kérdése, de sajnos nem mindig, édesanyám a mai napig gondot csinál egy sávváltásból. XD

Esetleg tegyél be valami jó zenét, hogy ellazulj kicsit (ne vidd túlzásba :)).

2010. nov. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabályosan vezetsz,és nem hátráltatod őket(nem arra gondolok, hogy nem hagyod őket 80al menni),akkor szerintem NE TÖRŐDJ VELÜK!Persze azért figyelni kell egy közlekedési helyzet minden résztvevőjére.Nem tudom te merre laksz,de engem friss jogsisként sosem dudáltak még meg,lehet,hogy egyszerűen csak parasztok.
2010. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak mint az előző azt tudom mondani hogy ne törödj velük ,mert az ilyent csak a NAGYKÉPÜEK csinálnak és más olcsobb autot vezetőt lenézik,ne törődj,fel a fejjel FŐ az EGÉSZSÉG.(erdélyből Gyergyoból valaki)
2010. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A "T" betű nem biztos hogy a legjobb ötlet. Nekem kint volt fél évig a kocsin, a végén már nagyon jól vezettem de gondoltam elfér még a kocsin.


Elvileg a "T" betű azt kellene hogy eredményezze hogy nagyobb követési távolságot tartanak mögötted, meg türelmesebbek veled, tudván hogy még tanulsz :)

De a gyakorlatban sajnos türelmetlenek az emberek és lenézőek. Engem folyton előzgettek, pedig semmi okuk nem volt rá. Városban 60-al közlekedtem (óra szerint) és így is rengetegen előzgettek, gondolván biztos valami bajt csinálok előttük :D


Megváltás volt levenni a matricát :)

2010. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én nekem pont az a bajom hogy annyi felé kell figyeni, meg rosszul mérem fel a távolságokat és ezért kicsit lassabban hajtok, de figyelek arra hogy a jobb oldalon maradjak(ne a belső sávban) meg tényleg figyelmes vagyok, főleg ha vannak mögöttem, vagy nekem van elsőbbségem igyekszem gyorsan kanyarodni a kereszteződésekben.


De most komolyan aki jól vezet az hogyan csinálja? Gyors reflexek vagy mi? Sok gyakorlás?


Én egy régebbi terepjárót vezetek, abban biztonságban érzem magam.

2010. nov. 6. 12:06
 6/8 anonim válasza:
100%
Szerintem se nagyon jó ötlet a t-betű lazán kell vezetni és nem szarakodni ez a lényege de persze betartani minden szabályt. Ha kell lépj oda stb.
2010. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Járjál busszal! :)


Na jó nem feltétlen de ne tartsál fel senkit városban nem megyünk 45-50el (óra szerint mert az óra mindig csal lefele min 1-2 de ált 3-5 km/h-t). Azért, hogy ha valakire gyakran dudálnak akkor nem mindenki köcsög ha nem ott komoly gondok lehetnek, én Pesten tanultam és soha senki nem dudált rám.(Persze hazudok, mert volt hogy elbambultam lámpánál stb, de ez ritka és sztem mindenkivel előferdül :)) Ha nagyon nem érzed magad biztonságba akkor keresél egy, oktatot aki vállalja, hogy a te kocsidal mentek néhány kört, akkár még rutin pályán is, hogy megtanuld újra a közlekedést. És amiatt utálhat a többi autós is mert egy béna szuzukis-t kitudsz kerülni sokkal könyebben, addig egy terepjáros könnyeben nekem jön stb.


Szóval busz rulz, vagy tanulj meg vezetni. (Ami persze gyakorlással megy csak és kell is.)


Am. a 'T' betűre vissza térve, inkább rakd ki mert sokan szívoznak, de sztem azért 10/8 autós rendesebb, és elnézzőbb. Hülye pedig mindig lesz. (Igaz sose volt ilyenem csak ahogy a forgalmat látom. )

2010. nov. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem túl jól akarsz vezetni az a baj. gondold át magadba, hogy mióta vezetsz és hány balesetet okoztál eddig. gondolom nullát. illetve nem azért adtak neked jogosítványt mert nem tudsz vezetni. sok barommal meg ne törődj, esetleg tegyél ki a kalaptartóra egy rendőrkalapot :D
2010. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!