Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell váltani, elindulni...

Hogyan kell váltani, elindulni, fékezni kuplungos autóknél? (kezdő vagyok) kösziiii

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 09:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Menet közben(1-ből 2-be pl.)kuplunk be(egy időben gáz fel!) sebességváltot 1ből 2-bepakolod kuplungot lassan fel és egy időben gázt


Fékezni? Gázrol le a lábod, kuplung be és jobb lábbal nyomod a féket

2010. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi:) de az a gond h amikor engedem felfele a kuplungot es kozben egy kicsit nyomom a gázt, általába lefullad. lassan vagy gyorsabban kell nyomni a gázt?vagy engedjem fel teljesen a kuplungot?
2010. nov. 20. 10:10
 3/14 anonim ***** válasza:
A súrlódási pontig gyorsan, majd lassan kell kuplungolni.
2010. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem iratkozz be vezetésre és ott mindent megtanítanak.

Vagy kérd meg valamelyik szülődet / rokonodat hogy segítsen.


Mondjuk nekem nem jött be mert a családomba mindenki türelmetlen, így úgy voltam vele hogy nem érdekel, majd az oktatóm megtanít mindenre és úgy is lett :) Nem nagyon vezetettem jogsi előtt.

2010. nov. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 POciCi ***** válasza:
ha lefullad az azért van mert kevés gázt adsz neki :)
2010. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó jól írja, bátrabban bánj a gázzal :)
2010. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha lefullad azért van, mert a kuplung fogási pontjától nem lassítod a felengedést, ott még tán picit várni is kell.

Fenti is, ez is igaz.

Még az is megy, hogy a gázhoz hozzá se nyúlok, csak nagyon finom kuplung láb kell hozzá, kocsitípusa is válogatja, de még olyannal a maiak között nem találkoztam, hogy ne menne.

2010. nov. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
szerintem tényleg iratkozz be egy tanfolyamra és előbb-utóbb megtudod....aki ilyet kérdez inkább ne próbálkozzon ilyenekkel.
2010. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyobb gázt kell adni, hanem a kuplungot kell lassan felengedni! Alapjáraton is el kell tudni indulni az autóval. Gyakorolj úgy, hogy a gázhoz nem nyúlsz, a kuplungot lassan engeded, ha elkezd fogni megtartod és ha megindult az autó akkor engeded fel teljesen. 10-20 elindulás és rá lehet érezni, ha nem vagy nagyon béna. De egyébként a gyakorlás a kulcsa az egésznek.
2010. nov. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tanfolyam! Még összetöröd magad meg a kocsit is.:S Ez nem olyan, mint a papírhajtogatósdi, hogy szimpla utasítás alapján végrehajtod.
2010. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!