Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek hogy könnyebben...

Mit tehetek hogy könnyebben induljon hidegben az autóm? /1992 Renault 19/ ha /E85/95 benzint 50% arányban keverve használom?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
legalább 60% benzint használj, de lehet mégtöbb benzin kellene. Az indítási dúsítás miatt kellene bele az etanol átalakító, ha az nincs, akkor kevesebb etanolt kell tankolni több benzinnel, a jobb indítás miatt.
2010. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom mivel az én autóm karburátoros nem lehet illetve nincs értelme elektronikát használni hozzá?
2010. nov. 29. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, karburátoros autónál nem lehet elektronikát használni, viszont az alapjárati, és a főfúvókát ki lehet cserélni egy mérettel nagyobbra a 100% etanol használathoz, de a műszakira vissza kell rakni az eredetieket. Jobb, ha télre kevesebb etanolt használsz, kíméled vele az akkumulátorodat, ami ilyen időben nagyon fontos. Ha az átalakítás mellett döntesz, télre akkor is érdemes 100% etanol helyett inkább 80% etanollal járni a hidegindítás miatt. Én a helyedben maradnék a 60% benzin, 40% etanol aránynál, így hideg időben sem lesz problémád az indítással.
2010. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a pontos válaszodat, és változtatok télire az arányon.
2010. nov. 29. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:
télte ne haszmálj etanolt!!!!!!
2010. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kiegészíteném:


"télte ne haszmálj etanolt!!!!!!" BMW E30-ba.


Főleg, ha nem tudsz az etanolról semmit.

2010. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bocsi, ellirtam, télen akart lenni:D
2010. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!