Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A disklok kormányzárról mi a...

A disklok kormányzárról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Tudjátok,ami olyan mint egy diszkosz,két félből áll és amikor a kormányra felteszed,akkor az egészet befedi.

Nem rögzített,tehát mozog rajta.

Akinek van,az nem tapasztalt olyat hogy a kormányt valahol kikezdi?


2010. dec. 11. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:

drága uram vett ilyet a verdára, de kb többet ér a zár, mint a kocsija :D na persze, azért keményen melózott érte, h legyen, szóval megértem, h félti.


a kormánynak egyelőre semmi baja, pedig már lassan fél éve használja napi többször fel-le teszi-veszi róla.


milyen verdád van?

2010. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha egy autót elakarnak lopni, azt ellopják!!

ezek csak díszkütyük, mert pl ha trélerrel jönnek, felteszik a kocsit, elviszik egy raktárba, ott felxel levágják. ennyi

és ha audid van, vennék valami jó drágát pl.:

[link]

2010. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nincsen ellophatatlan autó,de ha az ember sokat dolgozik egy autóért akkor azt igyekszik a tőle telhetően megvédeni valamennyire.Az autó sajnos már nem az a kategória amiből másnap veszel egy másikat.Elég undorító aljas dolog elvenni a másik ember autóját.

De a kommenteket köszönöm :)

Azért kérdeztem mert a disklok ugye forog a kormányon és ezért gondoltam hogy nem nyúzza-e le a műanyagot róla :)

De ha nem akkor az szuper.

2010. dec. 11. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Most te ne amiatt aggódj, hogy kikezdi-e a kormányt. Ha egyszer ez a zár olyan, hogy csak rajta van és kész, nem rögzített, forog rajta, akkor ugyanúgy elviszik a kocsit a francba, csak nehezebben tudnak kormányozni kicsit. De épp elég jól ahhoz, hogy elvigyék pár méterre valami kis forgalmu utcára, ott szépen leszereljék, azt ennyi volt. Ha már lopásgátlót akarsz venni, akkor tényleg azt vegyél. Haverom 4-es GOLF-jában olyan van, hogy meg kell érinteni a műszer fal alatt és az ülés alatt egyszerre, csak akkor indítható el. Most ezt egy idegen honnan tudja? Nekem meg 1999-es CLK Mercim van, ebben elektrónikus kormányzár, meg immobiliser is van. Amíg gec*znek vele, hogy elvigyék, addig simán észreveszem és jajj nekik!
2010. dec. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Parkolni meg nem úgy kell, hogy könnyen hozzáférhessenek trélerrel. Darusautót pedig kicsivel körülményesebb beszerezni.
2010. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem ilyenem van, a régebbi verzió (mert ügye van az újabb is).

Az én véleményem:

- felrakni könnyű (1-2 sec): ráteszed a kormáynra, benyomod az Ú alakú fém keretet kattanásig és kész

- levenni kicsit nehezebb, de nem túl macerás (4-5 sec): kulcsot beteszed, elfordítod, felhúzod azt az U alakú keretet, lecsúsztatod a kormányról és kész, kulcsot visszafordítod és kiveszed(vagy akár benne is hagyhatod mindegy, de én ki szoktam venni)

- nem sok helyen írják, de azt a fekete kinyúló műanyagot be lehet csúsztatni a sárga kör alakú részbe így tároláskor kisebb helyet foglal, nem lóg ki a "karja"


Ha a kormányon rajta van, akkor nem mozog a kormányon, gyakorlatilag ráfeszül. A kormányt minimális mértékben tudod csak mozgatni, fel-le kb 5-5 centit (mert utána a műanyag kar vagy a szélvédőnek ütközik vagy a kardán boxnak, vagy az ülésnek). Ez elég kevés, illetve így vezetni egy kocsit akár az első sarokig is szerintem macerás, illetve feltűnő.


A kormányzárnak nem ilyen hagyományos kulcsa van, hanem nagyon specko, ilyen kis rudacska lyukakkal. Ezért állítólag nem is lehet másoltatni hagyományos módon. Van hozzá kód szükség esetén a gyár a kód alapján tud új kulcsot küldeni.


Az anyagminőség szerintem elég jó, bár nem próbáltam meg flex-el leszedni, de elég stabilnak tűnik, inkább úgy mondom hogy jobban hihető mint egy 5000ftos balta zár.


A kormányt nekem nagyon minimális mértékben nyomja mert van két rúd ami odarögzíti a a kormányhoz. Ha nagoyn lesem a kormányt meglelem a nyomait, de te meg sem látnád, mert annyira nem feltúnő. Egyébként semmilyen kárt sem tesz a kormányban. Minden méretű kormáynra jó, van hozzá bővítő ha túl nagy lenne a kormányod.


Én 14-ért vettem, annyiért max. megéri mert nyugodtabban alszom. Ellophatatlan autó nincs, de ha két kocsi közül kell választaniuk, tuti azt fogják amin nincs ilyen.


Ha pesti vagy és először kipróbálnád, szívesen megmutatom élőben is, hogy jobban el tudd dönteni ténleg akarsz-e áldozni rá.

2010. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak:Köszönöm a hosszú válaszodat és a segítséget,aranyos vagy, de már megvettem ezt a furcsa eszközt :)

Elég hatalmas és kellően nehéz,nem spórolták ki belőle az anyagot.Ha felrakom akkor el lehet tekerni a kormányon,ami a gyártó szerint normális,aggodalomra semmi ok.Végül is a kormányt kb lehetetlenség úgy eltekerni hogy egy vasdiszkosz forog rajta.Plusz még nehezíti az a kilógó vasrúd is,amitől a lábadban megakad(nekem máshol nem akad meg csak ott).Szerintem ezzel nagyon körülményes elautózni vele és még a kormányzárat sem lehet miatta eltörni(legalábbis gondolom,még sosem próbáltam autót ellopni).És abban is igazad van hogy először azt viszik el amin nincs ilyen.Az én autómból egy utcában legalább 5 darab áll,remélem az enyémet nem bántják :)

2010. dec. 13. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2010-12-12 21:41


vagyok.


Csak az archívum kedvéért:

Szóval most kipróbáltuk, hogyha rajta van a kormányzár a kormányon, akkor mennyit is lehet eltekerni a kormányt, vagyis el tudnánk-e jutni vele mondjuk az első sarokig. Nos a válasz az hogy NEM, ugyanis az egyeneshez képest az autó max. eltérése kb 1-1 méter volt, nem több. Ekkora ívben befordulni pedig nagyjából egy egész stadion méretű terület kellene.


Szóval az egyik előző válaszolónak absz. nincs igaza, ezzel a kormányon NEM lehet vele eljutni, kivéve ha mondjuk csak egyenesen kell menni, bár hozzáteszem azért kicsit feltűnő ezzel vezetni.

2011. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hová tünt a kommentem innen?
2011. jan. 17. 21:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Az előbb írtam egy hosszút és elveszett,de már nem írom újra :))
2011. jan. 17. 21:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!