Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz? Vagy hamis? ha lyukas a...

Igaz? Vagy hamis? ha lyukas a hütöje az autonak, es bele rakunk egy nyers tojást, tényleg betapasztja a lyukat? évekkel az elött láttam meg a tvben.

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a módszert még nem hallottam, de régebben, ha folyt a hűtő, lenmag-lisztet raktunk bele. Általában megállította a szivárgást.
2011. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg működik. MacGyver-nek sikerült. De én nem tenném bele. Van erre megfelelő hűtőtömítő anyag, autósboltban lehet kapni. Ellenben ezt se ajánlom, mert a hűtő szivárgását megakadályozza, de el is tömíti azt. Extrém esetben tönkremehet a termosztát, és a vízpumpa is. Nekem a ladámon megtörtént. Javaslom, ha lyukas a hűtőd (gondolom most hidegben vetted észre a gőzből), akkor cseréld ki. Csak csere előtt bizonyosodj meg róla, hogy tényleg a hűtő ereszt.
2011. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Mítoszrombolók bebizonyították, hogy működik. Teljesen jó módszer, ha egyszer használatos hűtő javítást akarsz. Én nem tennék bele tojást, olcsóbb, ha elviszed befoltoztatni, mintha a tojás miatt az egész hűtőt cserélni kell.
2011. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mustárt hallottam.
2011. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a tojás működik! :)
2011. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tojással, tejjel, lenmagliszttel működik. Attól nem kell félni, hogy bármit eltömít, mert a működésének alapja az, hogy ahol nagy nyomással kifelé süvít a gőz, ott ez intenzíven ráég a lyukra és betömi. Benn, a zárt hűtőrendszerben csak kering a vízben, nem tud sehová sem odaégni. Viszont ez végleges megoldásként nem használható. Csak arra az esetre jó, ha kilyukadt a hűtőd a semmi közepén és sürgősen tovább kell menned. Utána az első utad egy autószerelőhöz kell, hogy vezessen, aki meg tudja neked mondani, hogy menthető-e a hűtőd, illetve feltétlenül ki kell takarítani a hűtőrendszert.
2011. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg működik, de csak a következő szervizig jutsz el vele.
2011. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A tojás tényleg működik;)
2011. jan. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!