Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért húzhat jobbra az autó...

Miért húzhat jobbra az autó ha középen van a kormány (Renault Clio 3) ezek után is?

Figyelt kérdés
Az autó egy Renault Clio 3 1.5 dCi (2008-as évjárat). A 40.000-es kötelező szervíznél azonnal elvégezendő jobb belső kormány összekötő rúd cseréjét írták elő. A futóműnek semmi baja nem volt, nem húzott semmerre. Garanciában cserélték. A csere után az autó jobbra húzott, a reklamációm után újra ellenőrizték a futóművet, mindent rendben találtak. Ezek után is az autó jobbra húzott. Újabb reklamáció után azonnal elvégezendő jobb első összekötő, bal külső stabilizátor pálca cserélendő. Mikor kértem hogy mutassák meg, hogy mi lóg, nem találták a hibának az okát. Újabb futómű állítás, kerékcserék következett. Az autó ezek után is jobbra húz
2011. jan. 7. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha garanciás az autó addig ne hagyd míg meg nem csinálják! Azt nem értem hogy van középen a kormány, szerintem bal oldalon van:) de komolyan, nem engedheti meg magának a szervíz hogy a garanciás autó húzzon valamerre. Ha jó a futómű, nem volt törve az autó és a kerékösszetartás be volt állítva akkor nem húzhat semerre, szerintem elfelejtették beállítani.
2011. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%
ha egyenesen állnak a kerekek ugyanannyit lehet tekereni a kormányt mindkét irányba?
2011. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Egy autónál akkor hibás a futómű, ha a kormányt (majdnem) elengedve elindul az egyik irányba, és csak a kormány "ellentartásával" lehet megmaradni az úton. Ehhez sík út, egyforma guminyomások és mindkét oldalon egyforma terhelés kell.

Az hogy a kormányon hogyan ekkor állnak a "küllők" (lehet akár ferdén, függőlegesen is) semmi köze a futóműhibához, egyszerűen rossz (neked nem tetsző, azért persze nem normális) helyzetben van feltéve.

Sok autónál bárhogy feltehetem..

2011. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Márkaszervízben nem minösíthetö a hozzáértés és az emberekhez való hozzáállás sem.

Valószínüleg kevés a munkaórájuk a szerelöknek, nem állították be, direkt állították el és nem találják a hibát......ezer millió oka lehet.

Szép szóból nem értenek, asztalra kell vágni és erélyesnek lenni.

2011. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

21.37: Bevan állítva, minden értéke jó a másik szervízben is ugyan ezt mondták.

21.43: Igen.

21.48: Igen ha elengedem a kormányt megy jobbra, de eddig nem volt baj még ki nem cserélték a jobb belső kormány összekötő rudat.

2011. jan. 7. 22:02
 6/17 A kérdező kommentje:
21.48 2: Sajnos ez már megtörtént,a reklamáció után sem javult a helyzet, a hiba nem szűnt meg.
2011. jan. 7. 22:21
 7/17 A kérdező kommentje:
Elöző a 21.59-eshez.
2011. jan. 7. 22:23
 8/17 anonim ***** válasza:
MOst az egyszer hagyd a "szakszervizt", és vidd el egy rendes futóműveshez. Mondd el az előzményeket, és kérd meg, hogy a kerékdőlést is nézze meg!
2011. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
22.28: Köszi!
2011. jan. 7. 23:10
 10/17 anonim ***** válasza:

Az anyósülésen is ülnek? Egyforma terhelés kell, azért azt is figyelembe kell venni, hogy az út (szinte) mindig bogárhátú, és az autód pont arra húz...

Ha ilyen gond merül fel, kimegyek az út közepére egy mellékutcában.

2011. jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!