Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az első ködlámpának milyen...

Az első ködlámpának milyen funkciója van azon kívül, hogy rontja a látást ködben? Pozitív tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Rengeteg autó megfordult a kezem alatt, de a ködlámpának eleddig nem tapasztaltam túl nagy hasznát. Sőt, igazából csak rontott a látási viszonyokon.
2011. jan. 15. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát ez a te személyes tapasztalatod tudod az átlag ember ködben hasznát vesszi a ködlámpának
2011. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

A ködlámpának elméletileg a legalsó, talajtól néhány 10 cm-re terjedő sávban kellene világítania, függőlegesen keskeny sávban, vízszintesen szélesen terítve. Ekkor a köd alá tudna bevilágítani és az aszfaltról visszaverődő fény segítségével homályosan ugyan, de látnád, mi van előtted.

Csak itt van egy nagy technológiai probléma. Ahhoz, hogy a ködlámpa ezt tudja, alacsonyra kell beépíteni. Ha alacsonyra építed be, akkor a felverődő kavicsok és a járdaszegélyek hamar összetörik, úgy meg nem sokat ér. Ha magasabbra építed, nem árt neki annyi minden, csak akkor meg belevilágít a ködbe és nem látsz semmit. Az autógyártók inkább az utóbbi megoldást választják, ráadásul így a lámpatesteket jobban tudják integrálni, ami nekik olcsóbb is, ezért nem érnek semmit a gyári ködlámpák. A mai, integrált lökhárítók esetén pedig elég nehéz a lökhárító alsó peremére utólagos ködfényszórót barkácsolni. Így marad az erőlködés...

2011. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
Nagy ködben sokkal jobban kifehéríti a ködöt, és sokkal kevesebbet látni mint sima fényszóróval - néha. Többek közt arra is jó hogy egy hosszú útszakaszt bevilágítson az ember vele tiszta időben éjszaka.
2011. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
ja hülyevagyok, én a távolságira gondoltam :D
2011. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Van gyári ködlámpám, én érzek különbséget, ha tényleg köd van, egy-egy ködös időben való közlekedéskor nem érzékeltem hogy a szembejövő ködlámpája zavarna viszont a tompított lámpák között rengeteg zavaró van, de ahhoz köd sem kell az mindíg úgy van. Igazából nem emlékszem olyanra hogy ködlámpa elvakított volna. Ködben meg ha 3m helyett 5-öt látok akkor is jobb.

El tudom képzelni hogy esetleg nem gyárilag felszerelt ködlámpák zavarhatnak másokat.

2011. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akinek van ködlámpája, az felkúrja. Függetlenül attól, hogy lakott területen belül avagy kívül autózik. Bár ez nyilván egyáltalán nem vakít szemből, mint a távolsági fényszóró. A ködlámpa árából inkább beépíthetnének egy éjjellátót gyárilag.
2011. jan. 15. 21:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha te egy ködlámpapár fejlesztési, felszerszámozási és gyártási költségéből kihozol egy éjjellátó berendezést, akkor alighanem villamosmérnökök százai fognak félistenként tisztelni... :-)

(aztán majd megkeresnek a fekete öltönyös, napszemüveges, furcsa akcentussal beszélő urak, hogy lenne pár kérdésük a találmányoddal kapcsolatban...)

2011. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
elég sötét kelene nem hogy csak a szembejövőktől de még a közvilágítás is elvakít majd éjelátóval
2011. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Fényérzékelős fényállítós lenne ám :D

Meglehetne úgy is oldani a dolgot, hogy emberi szemmel nem látható fényt nagy teljesítményű fényforrásból széjjelkürtölné az autó, aztán már csak egy olyan szemüveg kéne amivel látható az.

2011. jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
én nem csak az ablakmosót de valami vízsugarat is beépítenék hátra hogy távol tudjam tartani az ilyen szervdonorokat mint te fizesed meg te is a benzint ne az én szél árnyékomban blicelj
2011. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!