Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az izzítógyertya és a gyújtógy...

Az izzítógyertya és a gyújtógyertya közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 18:05
 1/9 Bányai Károly ***** válasza:

Izzító, dízel

gyújtó, benzines

2011. febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az izzítógyertya dízel autókban található hiszen ott nem kell szikra mivel öngyulladó a mechanizmus. Az előizzítást illetve a hidegindítást segíti elő innen a neve.


A gyújtógyertya a benzineseknél van jelen ott a berobbanáshoz kell a szikra. Erre való a gyújtógyertya.


Mindkettőt kötelezően cserélni kell! Az előbbit akkor amikor a műszerfalon nem alszik el a sárga izzító szimbólum illetve ha hidegen nehezen indul. Az utóbbit pedig 60-70.000km-ként mindenképpen. Én inkább diesel párti vagyok. R.

2011. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az izzítógyertyát a dízel motoroknál alkalmazzák, ezek alacsony külső hőmérsékletnél előmelegítik a hengereket, így könnyebben robban be a gázolaj, dízel motornál a gyulladást a magas hőmérséklet és nyomás okozza.


A gyújtógyertyát a benzin motoroknál használják, itt a benzint egy szikra gyújtja be, amit a gyújtógyertya ad.

2011. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyújtógyertyát benzinesbe használják. Belevan csavarva a hengerbe és minden gyújtás ütemnél dob egy szikrát mi begyújtja az üzemanyagot. izzítógyertyát gázolaj üzemű gépekben használnak úgy tudom csak az indításnál. Felizzik ezáltal berobbantja az üzemanyagot aztán a többi már megy magától mert a dízel öngyulladás megy végbe.


[link]


izzítóról nem találtam ilyet...

2011. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A gyújtó gyertya nagyfeszültséggel (20-25KV-al)működik, szikrázik a két elektróda között és ez gyújtja be a benzin-levegő keveréket.

Az izzító gyertya 12V-tal működik a nevéből adódóan izzik,cseresznye piros színig és átmelegíti a kamrában lévő levegőt elősegítve az öngyulladást.

2011. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocs... lehet hülyeséget is írtam de már látom megelőztek mire én összeszedtem a mondandómat :D
2011. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megkapta tőlünk az infót a kérdező rendesen :D
2011. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
válogathat ;) de sztem a google segítségével is megtuda volna a választ de sebaj.
2011. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet jobbnak látta a témában jártas embereket megkérdezni akik érhető nyelven elmondják merre az arra. Csak lehet túl sok az infó:D:D
2011. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!