Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó vásárlása előtt...

Első autó vásárlása előtt állok,500000 és 800000 közötti összeg áll rendelkezésre. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Ötleteket várok első autó vásárlásához.

A kritériumok:

- 500000-800000Ft közötti összeg áll rendelkezésre.

- (majdnem) mindegy hogy benzines vagy dízel, de inkább dízel

- Ha benzines akkor minimum 1.4 maximum 1.8-as

- 3 személy + csomagok kényelmesen elférjen.

- kb közepes méretű legyen

- ne legyen túl gyakori (ne álljon belőle minden sarkon ha nem muszály)

- megbízható és biztonságos legyen

- szinte csak városok között használnám, általában 200-400 km-es táv megtételére


Így hirtelen ennyi.

Amit eddig nézegettem, az Volvo S40 1.6 vagy 1.9D és Rover 620 SDI vagy 618


Várom az ötleteket és építő jellegű kritikákat.


2011. febr. 26. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Építő jellegű kritika: A Roverhez ritka az alkatrész és drága, a Volvóhoz úgyszintén. Egy 800.000 Ft.-os autót már gyakran kell szervízelni.
2011. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a ritka autókhoz drága és nehézkes az alkatrész beszerzés.


Időközben felmerült az Opel Vectra 1.7d is.

2011. febr. 26. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy jó állapotú G Astrát 1.6 B vagy 1,7 D.Másik tippem Ford focus.A Roverhez tényleg drága az alkatrész,azt én sem javaslom.
2011. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Húúú, szeretem az ilyen kihívásokat :) A Vectra eléggé gyakori autó, és ezért olcsó is a szervízelése, azonban nagyon ritka az olyan autó amelyik viszonylag ritka is meg a fenntartása is elenyésző, mindezek mellett használtautóhoz képest megbízható és biztonságos.

Első tipp: Peugeot 405 dízelmotorral. Kivisz a világból ha óhajtod és alig fogyaszt üzemanyagot. Sok volt belőle régebben, de eltünőfélben van. Ha viszont tényleg kifejezetten ritka autót keresel akkor az elődjét az 505 dízel változatát is érdemes megnézni, ha találsz itthon. Külföldön azt már aranyáron mérik, szóval, ha jól karbantartod még profitálhatsz is rajta.

Második tipp: Mercedes-Benz W124, elsősorban ez is dízellel, de sokat találhatsz bekötöt gázszettel is, érdemes megfontolni őket.

Harmadik tipp: Volvo 480 Turbo, 1.7-es benzines. Ritka és talán drága is a szervízelése, sőt Volvo-hoz mérten talán problémás is, de amúgy remek autó.

Negyedik tipp: Mazda 323. Van Isuzu dízellel és jó benzinesekkel is. Talán annyira nem ritka mint a többi, de azért így sem egy gyakori példány, sportos kinézete miatt néhány példány sajnos boyracerek autója lehetett, ezektől óvakodni!


Ezek jutottak eszembe így hirtelen, remélem tudtam segíteni.

2011. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Opel F Astra van belőle rengeteg, de 1.4 es benzines 1.6-os benzines és 1.7-es dízel is van belőle ami Isuzu motoros.

első autónak ezt, vagy Toyota carinát ajánlok.

[link]

[link]

és szánj 50-100 ezer forintot az eredetvizsgára és az átírásra meg az apróbb kiadásokra is

ez csak egy vélemény. Nekünk volt F astránk és egy nagyonjó autó. 5 év alatt annyi baja volt, hogy az elektromos ablak beesett az ajtóba. 170.000 km volt benne mikor eladtuk, de kifogástalan volt

2011. febr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Toyota corolla xli, nem túl gyakori, szerintem jól néz ki, és mint a legtöbb japán autó (a corolla főleg)megbízható.
2011. febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

F-es Astra, vagy B-s Vectra, esetleg ha nagyobbra vágysz, akkor B-s Omega.

Igaz, ezekből sok van, de minden bokorban van hozzá alkatrész, szinte utánad dobják :)

Vagy esetleg tudom még ajánlani a Mondeokat.

2011. febr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

23:14

es koléga leírta a lényeget, én egy kicsit még részletezném.


Ennyiből már Avensist is kapsz, bár a Corolla is tökkéletes.

Példa


[link]


[link]


Amúgy a Hona, illetve a Nissan se rosszabb.

Bár nekem Corollám van, csak arról nyilatkozhatok, egyszóban összefoglalva TÖKKÉLETES!

2011. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!