Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy egyre kevésbé...

Igaz az, hogy egyre kevésbé élvezhetők ki a keményebb, sportosabb autók a magyar utakon?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez már évekkel ezelőtt is igaz volt. A sportkocsikat arra tervezték, hogy jó minőségű aszfalton száguldozz vele, ahogy csak tudsz. Jó minőségű aszfalt pedig nincs kis hazánkban. Esetleg az autópályán, de a sportkocsik lényege az lenne, hogy nem csak menni, hanem megállni és kanyarodni is tud igen gyorsan. Autópályán meg főleg a menésről szól a dolog, arra találták ki. Ráadásul a kátyús, nyomvályús, töredezett aszfalt az alacsony hasmagasságú, kemény rugózású sportautók futóművét villámgyorsan veri szét. Épp ezért gond az, hogy ma már minden gyártónak mániája a sportosság és a másfél tonnás önsúllyal szenvedő, 1.2-es alapmotoros családi ötajtósok is feszes rugózást kapnak, hogy lehessen velük gyorsan kanyarogni. Mondjuk nem lehet a futómű konstrukciója miatt, de azért megpróbálják. Így viszont pattognak, ráznak, a hétköznapokban nem használhatóak.
2011. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a macskakő és a kátyús utak valóban nagyon megeszik a futóművet.

Példáim: 6 évig volt egy Porsche 944 S2 autóm: szilenteket megette. Utána 7 évig volt egy 911 Carrerám, annak a hátsó gátlókat ette meg másfél év alatt Budapest. Most egy Boxsterem van épp stabilizátor-gömbfej cserén.

Viszont azt nem tudom megerősíteni, hogy ez egy tendencia lenne, ami évről-évre rosszabb. Amikor 1996-ban az első Porsche-ba beültem, akkor még sokkal trágyábbak voltak az utak és több volt a macskakő. Lassan, de én inkább úgy tapasztalom, hogy az utak állapota inkább javul, de legalábbis az nem igaz, hogy a kilencvenes években vagy a kétezres évek elején jobbak lettek volna, mint manapság.

2011. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Ha sportkocsid volt/van, akkor te nyilván ki tudtad élvezni, amit nyújt.
2011. ápr. 14. 10:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát kiélvezni éppen kiélvezem. Az utaknál nagyobb akadály a rendőrállam létrejötte. Mára az maradt a sportkocsi élvezetből, hogy:

1. A gyorsulást nem tiltja a kresz

2. Sokkal nagyobb kanyarsebességet tesz lehetővé

3. Amit ekkor tempóra terveznek, az a hétköznapokban bőven biztonságos

4. Sajátos fíling

2011. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!