Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a jelei a féltengely...

Mik a jelei a féltengely meghibásodásának?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Az autó sebességétől függő frekvenciájú kattogás először csak alászedett kormánynál, később egyenesben is. Ezt a féltengelycsukló életének vége felé kiegészítheti némi ropogás és extrém esetekben hirtelen fellépő, minden ok nélküli vibráció.
2011. ápr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem írtad h milyen meghibásodás de most csak 2 jut eszembe:

-ha kitekert kormánynál gyorsításra kattogó hangot ad akk elkopott a féltengelycsukló

persze ezcsak elsőkerekes vagy összkerekes autó első tengelyeire igaz.

-ha eltörik, de azt észre fogod venni

2011. ápr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az elsö tökéletes válasz!!
2011. ápr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy Astra F-em van. 3 éve van nálam. Mikor megvettem és vezérlés cserét eszközöltem, akkor vettem észre egy halk kerregést. Ahogy lassulok, úgy lassul a hang is. Mindez annyira halk, hogy 50 km/h-nál már egyaltelán nem hallatszódik. Az autón 1 hónapos a műszaki. A hang ellenére mentem vele 3 év alatt 50e km-t. Azt nyilatkozta a szerelő, hogy opelnél a szervó típushiba, és az tud ilyet csinálni. Nem igazán értettem, hogy miért csinálhatna ilyet. Mindenesetre elhittem. Mi lehet ez a hang?
2011. ápr. 16. 00:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Alászedett kormánnyal sem másabb az autó hangja.
2011. ápr. 16. 00:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem csukló problémád van !
2011. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja igen próbáld ki nem járó motorral ,akkor mit hallasz ,!
2011. ápr. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha a motor nem jár, de még lendületből gurul az autó, akkor is hallom...
2011. ápr. 21. 14:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a frankó ,hogy hallanom kellene .........

Ilyen "típus " hibáról nem halottam ! Ez hülyeség ......

Vidd egy szerelőhöz ,aki ért is hozzá....

Egy meghallgatásért nem hiszem,hogy pénzt kérnek .Én nem szoktam..........

2011. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szép napot ! Van egy problémám ,amit nem tudjak garantálni hogy az a baj 100% !Egy kérdésem volna ,mi lehet a problémám ,kérem aki tudja az irjon ! Van egy Peugeot 307 2005 ös 1,6 os kombi autom Nem rég egyik pillanatrol a másikra egyenes uton eleinte gyengébben ,majd egyre jobban kopogni kezdet az eleje,üresbe tettem ugy is ha 50km /h nyomom a gázt akkor kicsit megszünik majd ugyancsak kopogo hangot ad ki ! Minden átvolt nézve ,minden lehetséges probléma áttekintve ,de vegul is nem garantaljak 100 % an h a féltengely a hunyó ,nem akkarom az egész elejét kicserélni h megtalálják az okát csak a hibás alkatrészt szeretném kiküszőbölni ! Szerintetek mi lehet a probléma ? 🧐Ojan hangot ad ki mintha két alkatrész egymásnak ütközne de nincs kímenve semmi sem elől ,a műszakisok nézték át ! A válasyaitokat előreis Kőszönöm !
2018. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!