Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kontroll hiba lámpa világit?

Kontroll hiba lámpa világit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mai nap mentem a focámmal és akkor megállok egy parkoló helyen, de rájöttem, hogy nem lesz jó így átmentem a másikba és észre vettem, hogy világit az ABS és fék hiba visszajelző.

Olvastam útmutatót, azt írja, hogy áljak meg stb. Kérdésem az volna, hogy mi okozhatja ezt a hibát? Találkoztatok már ilyennel? Komoly lehet a baj, ha igen mennyibe fog fájni ez nekem? Egyébként a fék az fog valamivel talán puhább lett. Lehet, hogy esetleg ABS motor halt meg csak így egy parkolás közben?


Válaszokat előre is köszönöm!



(Ford Focus 2000 évjáratú és 2000ccm zetec motor sedan ghia)


2011. máj. 25. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy a vezérlőegység, vagy valamelyik sebességérzékelő, lehet, hogy kontakthiba, kosz, vezeték...
2011. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit piszkálgattam a szenzorokat első jobb oldalon kicsúszót a tartóból a kábel és kicsit eldörzsölte a kerék de, nem vészesen el sem szakadt csak a szigetelést vette le éppen, hogy beszigetelőszalagoztam stb. és megnéztem mind a 4 keréknél most már csak az ABS lámpavilágit.
2011. máj. 26. 11:02
 3/3 kiralyftab ***** válasza:

Nagyon ismerős a helyzet.Pontosan 2 éve jártam így.



Javaslom neked hogy az ABS jeladókat vizsgáld előszőr.

Főleg a hátulsókat.


Pláne ha sima úton fékezel lazán , és veri az ABS a lábad.


Minden keréken találsz egyet.


Szedd le a fékdobot , vizsgáld meg a jeladót.

Ellendarabja a fékdobban találod.Egy bronz fogazott Gyűrű 36 vagy 72 foggal ellátva.Ezt figyeli a jeladó és ebböl számolja a kerekek forgását.


Na nekem csapágycserénél törött le eggggggyetlen fog.

Ebből adódott a hibám.


Elvittem egy lakatoshoz , felhegesztette , majd kireszeltem.Azóta tökéletes.



Ha kell további infó , akkor a kiralyftab@citromail.hu cimen megtalálsz.

2011. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!