Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Taxi-üzemmódban nem kötelező...

Taxi-üzemmódban nem kötelező a taxisofőr részéről a biztonsági öv becsatolása a KRESZ-oktató program szerint. Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Mi az, ami felmenti őt egy utas szállítása esetén ezen kötelezettség alól? A mentőst megértem, mert hát szegény ott ül a beteg mellett és újraéleszti, miközben a társa szirénázva végigszáguld a városon. Na de egy taxisofőrnél ezt mi indokolja?
2011. máj. 26. 22:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért van így mert ha meg akarják esetleg gyilkolni akkor ne a biztonsági őv miatt ne tudjon időben el menekülni vagy valami, valahol pont ebből volt a gond és ezért nem kell neki!
2011. máj. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
pontosan, annyi minden miatt kellhet neki elhagynia a kocsit... amúgy nemigaz hogy magadtól nem tudtál erre rájönni..
2011. máj. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Biztonsági öv becsatolása nélkül viszont sofőrként ugyan úgy veszélyben van, mint egy B-kategóriás jogosítvánnyal rendelkező családapa, aki egy mp alatt meghal, mert nem volt becsatolva a biztonsági öve. Szóval ez egy nagyon leegyszerűsített kérdés, s egy olyan döntési lehetőség, amely számomra meglepő. Ebben a kérdésben ugyanazon jogszabályt alkalmaznám a taxisofőrökre, mint a normál szgk - vezetőkre, azaz a biztonsági öv kötelező lenne nekik is. Én első körben arra gondoltam, hogy ők valamiért kiváltságosak, csak az okát nem tudtam. Részben érthető így a válaszok után, csak nem tetszik, de a tény az tény. :-)
2011. máj. 26. 23:14
 4/25 anonim ***** válasza:
40%
Nem érted, MÁR HALT MEG azért taxisofőr mert megtámadták és a biztonsági öv miatt nem tudott elmenekülni.
2011. máj. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

én pont egy taxistól kérdeztem ezt anno, mikor ültem mellette.

nekem is fura volt első körben.


de ha megnézed a statisztikákat, akkor több olyan eset volt, h kirabolták, megkéselték csórikámat, mintsem balesetben halt volna meg. egy taxis különben is tudjon vezetni, az a dolga. persze, lehet rajta kívülálló okból is balesete, és akkor így járt.

de milyen méltatlan már úgy meghalni, hogy valami kis suttyó cigánygyerek megkésel 20ezerért. akkor már inkább 100x a baleset...

2011. máj. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
56%
Megkérdezhetem, miért nem tetszik, hogy a taxisnak nem kell becsatolni az övet? Ha akarja, becsatolhatja. Buszban, teherautóban sem kell, legtöbb ilyenben nincs is.
2011. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tartom etikusnak a szabályok megalkotóinak részéről. Ha a SZGK-vezetőknek kötelező, legyen nekik is az. Teszteltem magam kresz-programmal és egy ilyenen kell elbuknom, azért mert vki kitalálta önkénxesen. Kész vagyok ettől. :)
2011. máj. 27. 10:48
 8/25 anonim ***** válasza:
56%

"Egyszerűen nem tartom etikusnak a szabályok megalkotóinak részéről. Ha a SZGK-vezetőknek kötelező, legyen nekik is az."


Szóval szerinted az SZGK-vezetőknek azért kell becsatolni az övet, hogy a jogalkotó egy jót röhögjön a markába, hogy jól kib*sztam velük? Hát gratulálok...

2011. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nézd, ha az SZGK vezetőknek kötelező bármilyen indíttatásból, legyen az a taxisoknak is, ne képezzék kivétel tárgyát. Ez lenne az etikus.
2011. máj. 27. 11:15
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem tartom őt különb, más, vagy jobb embereknek, mint bármely SZGK-vezetőt. Ők is gépjárművezetők, ugyanazon szabályok vonatkozzanak rájuk is, mint ránk.
2011. máj. 27. 11:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!