Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásakor,...

Használt autó vásárlásakor, ha csak adás-vételit írunk, akkor a tulaj nevén való biztosítást kell nekem fizetnem?

Figyelt kérdés
Most fogok egy autót venni, és abban állapodtunk meg, hogy csak adás-vételit írunk.
2011. jún. 6. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha írtok egy adásvételit, de egyikőtök sem jelenti be az adásvételt, akkor az gyakorlatilag meg sem történt. Vagyis ekkor ugyanúgy az ő nevére érkezik minden számla, büntetés és egyéb. Az, hogy ezt te hogy fizeted be, már a te dolgod. Bár az ilyen "fű alatti" adásvételekből nem sok jó szokott származni. Értem én, hogy olcsóbb így, de sok konfliktus lehet még belőle.
2011. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül bejelenteni az adás-vételt? Én szeretném a nevemre íratni, de csak ősszel.
2011. jún. 6. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mennyi az átírás de olyan 30 körül van, plusz eredetiség vizsgálat, összesen olyan 50-60e körül van, bár autó teljesítmény (vagy köbcenti) függvénye, de nagyságrendileg ennyi...


Az adásvételi aláírásától kezdve 15 NAPOD (nem munkanap, NAP) van átírni.


Jobb ha tudod, hogy elvileg a régi tulaj simán eladhatja akár másnak is a kocsit és még nem is fogsz róla tudni, ugyanis a kocsi maga nem kell az átíráshoz. Ezt a megoldást tehát csak akkor ajánlom, ha rokon akitől veszed, vagy olyan közeli ismerős akiben jóformán vakon megbízol...

2011. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, és ha nem íratod át, akkor majd büntetést is fizethetsz emiatt. Igaza van az előttem szólónak, ilyennel nem jó játszani, főleg ismeretlen eladóval.

Mi lenne, ha utána visszalopnák a kocsit? Lobogtathatnád az adásvételit, de már eladták megint valaki másnak, akinek szintén van adásvételije. Úgyhogy mennél a rendőrségre, akik mondjuk megtalálják a kocsit, de lefoglalják mint bűnjel. Aztán se pénzed, se kocsid.

2011. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!