Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott 4 15"-os felni jelenleg...

Adott 4 15"-os felni jelenleg 195/55-ös gumikkal, de igen cserések lesznek. Milyen gumikat rakhatok rá csak 195/ vagy más is szóba jöhet?

Figyelt kérdés
Új egyenlőre nem jöhet szóba, milyen használt gumit ajánlotok?
2011. jún. 15. 11:51
 1/6 T5- ***** válasza:

Más szélességű gumi is szóba jöhet, de én a helyedbe maradnék a 195/55-nél mivel ez egy elég jó választás. Nem túl széles, nem túl peres, pont jó.

Ha szélesebb, vagy keskenyebb gumit szerelsz a felnire, akkor viszont annak függvényében változik a gumi oldalfal magassága is. Keskenyebb guminál nőnie, szélesebbnél csökkennie kell a / utáni számnak, mivel ez a szám azt mutatja meg, hány százaléka a gumi oldaldal magassága az abroncs szélességének, de erről Gumidoktor oldalon találsz egy kalkulátort ott tudsz vele játszani. Lehetőleg minél kisebb legyen az eltérés a gyáritól, ezzel elkerülve a helytelen váltóméret adta kellemetlenségeket.

2011. jún. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvben ennek a méretnek nincs pontos váltómérete. Nekem is ilyen gumim van,télibe viszont 185/60 R15-öt vettem, az majdnem ugyan akkora. Bár nyárra meg érdemes a szélességet megtartani,esetleg növelni a jobb tapadás érdekében. Tudom, hogy irreálisan drága a többi mérethez képest, de szerintem is pont jó méret.
2011. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szétnéztem a használtak között így első körben nem túl meggyőző...Esetleg olyat lehet csinálni hogy a bal első gumi megmarad(az még úgy jónak is tűnik kb.3-5mm között van a profilmélység)a jobb első már kopottabb az kerülne a ma "megfoltozott" gumi helyére(3 helyen volt lyukas)a jobb hátsó pedig maradna a helyén, és vennék egy újat jobb elsőnek?
2011. jún. 15. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁÁéééééé....

NEM!!!

:-D

Ilyet NE!!!

Először is:az egyik 3mm,az új 8

Ergo fékezésnél iszonyatosan elhúzna. És a gyártási év ugye...

na meg kicsi az esély, hogy esetleg gyártják mág azt a mintázataot,ami neked van.

Legalább kettőt vegyél,és azokat rakasd fel!

Elvben az új kerül hátra,dehát nyilván az ember előre teszi őket,hajtás kormányzás miatt.

Ne feledd! A biztonságod múlik 10-20 ezer Forinton!

2011. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Milyen gumikat ajánlotok úgy 15.000-ig/db?

valószínű 1 párra beruházok nemsoká!

2011. jún. 15. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nézd,ez olyan kérdés,mint hogy milyen autót vegyek?

Japánt,Svédet,Németet,Olaszt,Franciát...

Kinek mi válik be.

Sajna ebben a méretben 15ből csak alsókategóriásat kapsz.

Fulda, Nokian,Semperit,Pirelli,Kléber én ezeket venném.

De pld.ennyiért talán kapsz Debicát,Barumot-ez elég jó kompromisszumnak tűnik ár-érték-minőség terén.

2011. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!