Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Multipla (Fiat) Vagy Zafira...

Multipla (Fiat) Vagy Zafira (Opel)?

Figyelt kérdés

Mindenképpen egyterű autót szeretnénk. 2 átlagos ember + 25kg-s kutya + csomagok + alkalmanként két nagytermetű szülő + hamarosan gyerek (üléssel együtt) Ennyien bele kell, hogy férjünk szükség esetén kényelmesen és biztonságosan!!

A Muliban ültem, hihetetlen tágas, kényelmes, és nem is olyan ronda, csak mondjuk egyedi, és kívülről mégsem egy tank. A Zafira 7 személyes, de akkor tényleg csak egy laptop táska fér be a csomagtartóba... Ráadásul a 6. 7. ülés nagyon hátul van, tehát ha belénk jönnek, nem túl jók az esélyei az ott ülőknek, sőt még ajtó sincs, tehát bonyolult be és kiszállni a leghátsó ülésekről. Várom a tapasztalatokat és a hasznos válaszokat!


2011. jún. 21. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem a Mercedes Vito-k jöttek be a személyszállításra.

Pillanatnyilag is van 4 Vito és 1 Sprinter az udvarban.

viszonylag olcsók használtan, kényelmes, megbízható, tágas, biztonságos. de ha az előző kettőből választasz akkor Opel. a Multipla nem "egyedi" hanem olyan mint a kacsacsőrű emlős, vagyis egy nagy vicc ami rosszul sűlt el. :)


[link]

nekem ilyenjeim vannak 5 és 7 személyesek és megérte.

2011. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nekünk volt Zafira. Vezetni egy élvezet volt. De amit leírtál az igaz. Ha benne ültünk 6-an, akkor nem volt csomagtér ill. én is mindig azon gondolkodtam,hogy mi van ha valaki belénk jön hátulról. Nézd meg a DACIA LOGANT.

Egy ismerősünknek ez van és nagyon elégedett vele.


[link]

2011. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én az Opelt venném. Szebb is.

Seat Altea és Altea XL-ben nem gondolkozol? AZok is nagy egyterű autók. Esetleg ott van még a VW Sharan/Seat Alhambra.

2011. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Vito kisbusz, nem egyterű... Amúgy ha benzinest szeretnél akkor gyakorlatilag mindegy, de szerintem a JTD dízel jobb mint a CDTI Ecotec ami az Opelekbe került. Nem írtad hogy mikorit és milyen árban szeretnél, de szerintem a Peugeot 806-807/Lancia Phedra-Zeta/Fiat Ullyse/Citroen Evasion-C8 kvartett is megérhet egy próbát, jóval nagyobbak mint a Zafira vagy a Multipla, hátrányuk hogy cserébe a legkissebb motorok 1.8-1.9-esek voltak, de a 2 literesek kellenek a jó autózáshoz. Ők azok:

Peugeot 807: [link]

Lancia Phedra: [link]

Fiat Ullyse: [link]

Citroen C8: [link]

Én azért inkább ezeket nézegetném mert bár nincs bennük több ülés, de jóval tágasabbak és kényelmesebbek mint a Zafira vagy a Multipla, ráadásul tolóajtósak ami pakolásnál, be- és kiszállásnál nagy segítség tud lenni.

2011. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszömöm az eddigi gyors válaszokat, de azt nem írtam bele, hogy max 1.200.000 FT - t szánnánk rá (első autó lesz) és max 10 éves legyen. Nem kell kisfurgon, hanem egy pofás, nagyobbacska, MAGAS (Mint mi is: 183, Férjem 193)és jó fogasztású..

Várom a további ötleteket, és tapasztalatokat! :)

2011. jún. 21. 11:50
 6/10 anonim válasza:
11:29- es vagyok. Ebben az esetben én a Multiplát választanám. A Zafira javítási költsége ebben az árkategóriában már nagyon magas. Nekünk is ezért kellett megválni tőle. De tényleg egy élmény volt az a kocsi. Egyszerűen imádtam.
2011. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha mégis csak e kettő közül szeretnél választani akkor egyikkel sem jársz ugyan rosszul, de én talán a Multiplára adnám le a voksom. Mindenesetre szerintem ezek még megérnek egy pillantást, össze lehet hasonlítani őket a Zafirával vagy a Multiplával:

Renault Espace: [link]

Ford Galaxy: [link]

Fiat Ulysse: [link]

Honda Shuttle: [link]

Peugeot 806: [link]

Citroen Evasion: [link]

Fiat Multipla: [link]

Opel Zafira: [link]

2011. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
11:29-es vagyok ismét. Nekünk is olyan Zafiránk volt, amit ez előző belinkelt a használtautóról. kb. 300.000-et kellett volna rákölteni kapásból. Szóval szerintem inkább a multipla.
2011. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1 millió felett már nem csak a "csúnya" Multiplát veheted,az újabb nem kacsacsőrű,bár szerintem a réginél se érdekeljen ,hogy leszólják.Nekem Sharan van,azt sem lehet 6 embernél többnek használni,ha csomag is van.Jó ugyan a Tdi motor,de öreg,ezért kezd szétrohadni.Az állapot a fontos,ugyanannyi pénzért a Multipla jobb állapotú (elvileg).
2014. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdés nem kérdés: Multipla. Minden tekintetben veri az Opelt. Kérdezd meg a Multipla Magyarország csoport tagokat a FB-n :)
2016. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!