Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csináltam egy nagy hülyeséget!...

Csináltam egy nagy hülyeséget! Dízelolaj helyett hidraulika olajat tankoltam az autómba! Utána mentem vele még 120 km-t! Másnap nem indult be! Nagy gond ez? Mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 13:26
 1/10 anonim válasza:
autószervíz, vontató..
2011. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hogy a fenébe tudtál bele hidraulikaolajat tankolni? egyébként tank leeresztés, gázolajszűrő kipucolás, befecskendező-rendszer tisztítás.
2011. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. válaszoló! Ezeket itthon meg lehet csinálni?
2011. jún. 24. 13:36
 4/10 anonim válasza:
Rossz esetben a motor kuka.
2011. jún. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt csak szerelő tudja megcsinálni!
2011. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És körülbelül milyen árban?
2011. jún. 24. 13:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha mákod van csak valamelyik szűrő tömődött el, vagy valami apróbb alkatrész lett kukás, akkor pártízezer forintból megúszod, de ha magát a motort is meg kell bontani, esetleg teljesen tönkre is ment teljesen akkor az százezer fölötti tétel is lehet, motorcsere vagy akkor inkább már egy másik autó. Amúgy a régi dízelek még gyakorlatilag bármit elégettek, tehát ha nem ilyen modern TDI, CDTI vagy hasonló dízeled van akkor jobbak az esélyeid. Amúgy emlékeim szerint hagyományos benzinkutakon nem lehet hidraulikaolajat tankolni, khmm...ugyebár az olcsó üzemanyag tankolása meg a trükközés ha egyszer visszaüt...
2011. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy 1995-ös évjáratú Opel Astra-ról van szó!
2011. jún. 24. 14:18
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és kb 10 litert töltöttem bele! De mint mondtam, utána még 120 km-t kibírt úgy hogy nem állt le alattam!
2011. jún. 24. 14:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem megúszta ,otthon nem nagyon boldogúlsz vele . Le kell szívni az egész ü.a rendszert . Az adagoloból kannán keresztűl kijáratni ,utána teletank és járatni . Ja az üzemanyag szűrőt cseréld ki . ..........
2011. jún. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!