Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó külföldről? Átíratás,...

Autó külföldről? Átíratás, regadó?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy autót itthon, de nincs forgalomba helyezve, egy külföldi embertől vette akitől én szeretném megvenni.

Az eladó azt mondta, hogy az átírási költséget meg lehet spórolni, ha az általa és a külföldi ember által aláírt adásvételi szerződést módosítjuk az én nevemre, ezáltal én leszek hivatalosan az első magyar tulajdonosa az autónak. A kérdés, hogy egy adásvételi szerződést ilyen egyszerűen lehet módosítani? Nyilván a külföldi fazon nem lesz jelen a procedúra során.

Másik, a megegyezésünk szerint a regisztrációs adót ő fizeti be. Hogy lehetek benne biztos, hogy ez valóban megtörtént és miután kifizettem az autó árát nem fog meglepetés érni?


2011. júl. 6. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Az adásvételit nem lehet így módosítani. Keress másik kocsit inkább,túl sok bonyodalom lenne, és a végén lehet h bukta az egész.
2011. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem ajánlatos.
2011. júl. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!