Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden honnan a benzin folyik...

Minden honnan a benzin folyik a simson s51b ből, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Vettem egy simson s51b mocit.elsö hetekben nagyon jo minden,tökéletesen megy,pöccre indult.aztan betankoltam az eggyik kúton,alig haladtam pár km-t és kifogyott abenzin.Mondom ez lehetetlen.Észrevettem,hogy a karbiból ömlik a benzin.hamentem vettem rá uj tömitést.már a karbiból egy petty sem jön.hanem az egesz benzint a blokkba nyomja bele.ha betankolok 5 litert és megvan a csap nyitva akkor mind az 5 liter ablokba megy,aztan folyik a kipufogobol mindenhonnan.latszolag minden ok a karbiba.De nem értek hozzá,ez az elsö motorom.Nulla vagyok ien téren,ehhez a dolgokhoz.Vennem kell uj karbit?az elég drága,szerelök elég drágán csinaljak,mert itt oraberben dolgoznak és egy ora 5000ft.valahogy megtudom ithon csinalni én is?De atool,hogy nagyon sok benzint kap bekelene indulnia nem?mondjuk ha kiszarad az egesz moci,és beöntök kis benzint a gyrtyaahoz,akkor beröffen.Nagyon nagy baja van a motoromnak ugyan?vagy inkabb adjam el,és vegyek ujat.kérlek tiketeket ha tudtok segitsetek.köszöönm szépen elöre is
2011. júl. 8. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a tűszelepet,általában akkor folyik orrán száján,ha felakad,vagy kopott.
2011. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szét kell szedni a karburátort. Ott lesz benne az úszó, az zárja el a benzint (egyszerűen fogalmazva,amúgy benzin levegő keveréket is szabályozza). Ott a tűszelep vmiért rossz, tehát csere. De aki simsont vesz, fel kell készülnie, h folyamatosan lesz valami nyűgje.
2011. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Utolsónak van igaza, a Simson soha nem lesz 100%-os!!

De! A problémádhoz kanyarodva, én lyukas úszóra tudnék tippelni. Lehet nagyon apró lyuk (szabad szemmel nem látható) és azon szépen becsordogál a benzin a belsejébe, megtelik, és ekkor nem zárja el a tűszelepet. Nomármost...kiveszed az úszót, megtisztítod a benzintől, (kirakod a napra, hogy ha benne is van, teljesen kiszáradjon) majd fogsz egy öngyújtót, és elkezded melegíteni, mind2 tartályt. Ha lyukas valahol, felfog púposodni. Ekkor veszel egy új úszót, és meglátod hogy áll egy kis pöcök belőle, ami a tűszelephez ér. Ha így sem lesz jó, azt a kis pöcköt kicsit meghajlítod, hogy hamarabb érjen a tűszelephez, ezáltal hamarabb zárja el a porlasztóba jutó benzin útját. (Amúgy a porlasztó alján található ülepítőben van az úszó, és ezen az ülepítőn van egy kis kialakítás-ami felfog tűnni-, azt kell ellepnie a benzinnek, akkor normális a benzinszint, és pöcc-röff a gép! Kicsit sokat írtam, de ha tényleg érdekel, elolvasod!:) Ha van még kérdésed, dobok egy e-mail címet, ott egy msn-t és segítek szívesen! Sok sikert! :)

2011. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az öngyújtót,mert leviszi a fejedet!


Nem érdemes taknyolni az úszót,megéri egy újat venni inkább.

2011. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha egy email cimet vagy egy msnt kaphatok annak nagyon nagyon örülnék.Tényleg buta vagyk az ienhez,mien drága egy tüszelep?és ey uszó?köszönöm
2011. júl. 8. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Úszó,tűszelep megvan egy ezresből.
2011. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!