Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri a Spuri Sulinál gyakorl...

Megéri a Spuri Sulinál gyakorlati oktatásra menni?

Figyelt kérdés
A régi sulimban 57.000 Ft lenne a gyakorlati oktatás 30 óra vezetésnél a spuri sulinál azonban 34.000 Ft. Megéri 8000 Ft ráfizetéssel átírásos lappal átmennem a Spuri Suliba, vagy ez az alacsony ár megvezető?
2011. júl. 14. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
ja ez olyan minthogy nekem is azt mondták hogy az M es jogsim 38 ezerből meglesz és végén 60 at fizettünk ...
2011. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Spuri Suliban?
2011. júl. 14. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
nem ott de egykutya az egész azt mondják hogy 50 ezerből megvan a jogsid elvégzed félig és azt mondják neked hogy fizesd be ezt a vizsgát azt az oktatást meg még ezt is itt és megcsinálod mert nem akarod a kukába tenni azt az 50 et amit kifizettél eddig
2011. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

34 ezer forintért sehol nem fogod letenni a jogsit.

Nem az a lényeg, mennyiért reklámoznak. Gyakorlati oktatásnál a legfontosabb az oktató személye. Ismersz ott jó oktatót? Mert ha nem, akkor minek mennél oda? Biztos lehetsz benne, hogy ennyi pénzért egy halom plusz órát a nyakadba fognak még sózni.

2011. júl. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

öszinte leszek veletek .

megéri mert én eddig mindenből hála a joistenkének ,átmentem elsőre ,spuri suli duna pláza itt tanulok.

elméleti oktatás ha mész egy miklos nevű férfihoz menjetek ő nagyon okos ugyes figyelmes és jol elmagyaráz mindent ha oda figyelsz ,tanácsom ,ha tudsz mindent amit mond fontos ezért jegyzetelj.

vezetés én egy franko jo fejt fogtam ki ,öreg ficko de kedves és csak akkor mond valamit ha elrontotad ,akkor anyit mond ezt most el basztad, nekem 4 szer mondta csak.

amugy ha hallod beszélni csak az lesz ,jobbra -balra itt-ott.parkolj le!

nos ha minden tényleg sikerul elsőre mert 31én kedd reggel vizsgázom forgalombol. akkor nekem az egész benne volt 110 ezer ft.ba az iskola magában 96 ezer ft de ott van orvosi 3500 plusz elsősegély tanfolyam 3500 meg 6500 vizsga vörös keresztnél !aztán másik dolog csigavért ha elakarod kerulni mint én sokan vannak olcsó ugyan ugy mint spuri suli és spuriban keveseben vannak elméletin ,igy jobban rád összhangolodnak!amugy ez hulyeség 56 ezer a suli spurinál tudom és árak nem változtak ,2012ben sem.

30.600 ft a 30 ora vezetés orvosi van kulön az elsősegély és a vizsga elsősegélyből. ez mint irtam anyi amenyi.

2012. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik oktató alkalmanként 5400-at kért el, mert mint kiderült egy alkalom 2 óra (nem kétszer 60 perc, hanem 2x 45 perc). Emellett bunkó, korlátolt és rosszindulatú ember volt, aki képtelen világosan válaszolni a feltett kérdésekre, csak kötekedik. Nála gyakorlatilag egy drága időhúzás volt tanulni. S lelkileg is leterheli az embert, ha korlátolt bunkókkal kell vitatkozni, erőlködni, s ha függőhelyzetbe kerülsz egy ilyentől. Ha véletlenül Gombás Andráshoz kerülnétek, még az első óra előtt kérjetek más oktatót. Semmiképpen nem ajánlom.
2013. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalataim alapján bőven van pénzéhes, kicsinyes, korlátolt bunkó oktató a Spurinál is. Én is kifogtam pár ilyet. A Spurinál egyetlen oktatót tudok ajánlani, aki képes magyarázni, s aki mellett a tanulásra alkalmas légkörben lehetséges a vezetést tanulni. Az oktató neve Schwenner István. Őt ajánlom mindenkinek.
2013. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Több negatív tapasztalatom is van a spurival kapcsolatban:

1. Rögtön az elején befizettem az orvosi vizsgálat díját, s úgy adták ki nekem az orvosi igazolást, hogy soha nem látott engem az az orvos. Emiatt visszakértem a pénzem, s a saját háziorvosommal végeztettem el a vizsgálatot.

2. Hónapokkal ez előtt egy kijelölt vizsga előtt egy-két héttel (még időben) bementem az autósiskolába, s kértem, hogy adjanak egy új időpontot, mert a kijelölt vizsgaidőpont nekem nem megfelelő (ugyanis az oktatómnak nem volt autója, iskolai feladataim is bőven voltak, s emiatt több hétnyi vezetés kimaradt, így nem akartam felkészületlenül menni). Bementem az irodába ezt elintézni, ahol abban maradtunk, hogy az új vizsgaidőpontot majd az oktatóval megbeszélem. Ehhez képest kb. két hét múlva felhív az oktatóm (akinek akkor még mindig nem volt autója), hogy akkor következő nap megyünk-e vizsgázni, mert tud autót szerezni. Ekkor derült ki számomra, hogy engem kiírtak vizsgára, pedig abban maradtunk, hogy az oktatóval megbeszélem, s addig nincs kiírva időpont. Ekkor már jópár hete nem vezettem, így nem akartam vizsgára menni, de ekkor már késő volt lemondani. Lemondtam azt, amit meg sem beszéltünk. Az autósiskola pedig a következő vizsga kijelölésekor újra kifizettette velem a 12000 Ft vizsgadíjat. S amikor kérdeztem, hogy mikorra van vizsgaidőpontjuk, automatikusan jött a múltkori válasz (melyről már majdnem meggyőztek, hogy rosszul emlékeztem rá), hogy beszéljem meg az oktatómmal, hogy ő mikor ér rá, s akkor kiírnak. Az autósiskola gyakorlatilag 12000 Ft-ot vett el tőlem, s nem tudom bizonyítani, hisz a naptárba beírtak engem egy olyan időpontra, amiről én nem tudtam. Ezek után ajánlom mindenkinek, hogy bármit intéz náluk, legyen a zsebében egy bekapcsolt diktafon, hogyha esetleg meghazudtolnák, tudja bizonyítani.

3. A Budai Gábor nevű oktató, aki az első oktatóm volt egészen jófej, de üvöltözik, tehát aki ezt nem bírja, ne menjen hozzá. Nekem ez megnehezítette a tanulást.

4. A második oktatóm, Gombás András egy rosszindulatú, korlátolt görcs, aki gyakorlatilag a legtöbb pénzt szedte ki belőlem. Egy alkalom nála két órának számított, ugyanis összevonta (2x45 perc), s mindez 5400 Ft-ba került nála, miközben miután már régen túl voltam a 30 óra vezetésen, minden alkalommal levezettetett velem egy-két lassú kört a tanpályán, s sok perc ment el arra is, hogy álló kocsiban erőlködött velem, hogy „hogy szokás beülni az autóba”, vagy hogy „sebészi pontossággal” kell a slussz kulcsot elfordítani (mert megtudta, hogy az orvosira járok, így nyilván ezt a hasonlatot jobban értem), s nem úgy, ahogy én fordítottam el. Képtelen volt a kérdéseimre válaszolni. Szándékosan félreértette őket. Az első órán a tanpálya előtti parkolóban azt mondta, hogy a piros autó után balra. Balra elfordultam a piros autó után (így a piros autó mellé kerültem), majd automatikusan e bal kanyar után kanyarodtam volna jobbja, hisz arra volt a parkoló kijárata (gondoltam, hogy mivel az előző oktatómmal már órák óta kint vezettünk, arra indulunk, s a piros autó után balra kanyarodva is a kijárat felé kerültünk közelebb). Ekkor, amikor másodszorra már jobbra kanyarodtam volna, hirtelen fékezett, s mondta: „azt mondtam, hogy balra!”. S ekkor a tanpályára kanyarodtunk, ami ballra volt. Innentől kezdve nála gyakorlatilag minden óra első fele a tanpályán való kocsikázás volt, ahol megtanultam, hogy nem az első parkolóhelyre kell beállni, hanem a másodikra, mert az a feladat, vagy például amikor azt hittem, hogy más a feladat, megtudtam, hogy „hinni a templomban kell”, s más nagy okosságokat.

5. Az iskola vezetőjét megkérdeztem, hogy ha én az egyetemen tanultam elsősegélyt, s ez be van írva az indexembe is, az elfogadható-e elsősegély tanfolyamnak. A választ nem tudta biztosan, de rögtön jött a hasonlat, hogy „attól még, hogy általános iskolában tanultam angolt, még nincs nyelvvizsgám”. Mondtam neki, hogy ez nem teljesen ugyan az. S mondtam, hogy nálunk az egyetemen is előfordult, hogy valaki, aki korábban már részesült egy bizonyos oktatásban, felmentést kapott emiatt egy gyakorlat alól, de ezt nem is hagyta, hogy befejezzem. Közbevágott, hogy „jaj mit emlegeted itt az egyetemet”, „mit vágsz föl itt, hogy „jaj én tanult ember vagyok””. Mégis mit képzel? Ki vágott fel mire? Még azt sem említettem, hogy hova járok, mert a többi oktató hozzáállása alapján már tapasztaltam, hogy ők azt gondolják, hogy én emiatt biztosan többre tartom magam, mint ők, s emiatt igyekeztek mindig kötekedni („sebészi pontossággal”, „tudod, ahogy az egyetemen” stb.). Pedig ők kérdezték, hogy mivel foglalkozom, s hova járok. Mégis milyen alapon mondja, hogy felvágok? Kérdeztem tőle valamit, mert nem akartam fölöslegesen kifizetni és végigjárni egy elsősegély tanfolyamot, hisz a mentősök már részesítettek bennünket elsősegély oktatásban. Mégis hogy gondolta ezt? Vagy az egyetem szót sem említhetem? Mégis mindek nevezzem azt az intézmény, ha éppen arról van szó? Azt gondoltam, hogy ez egy teljesen hétköznapi dolog, amit meg lehet beszélni, de ő úgy gondolta, én csupán „felvágni” akarok. Mit képzel? Képtelenség partnerként kezelni az embert? Mindenképpen a földbe akarják döngölni az embert, mert attól félnek, különben én tenném ugyanezt? Csak a harcot ismerik? Csak abban vannak, hogy ki áll ki fölött? Mindig bizonyítaniuk kell, hogy itt ők az urak? Nem ismerik a partnerséget? Az egyenrangú viszonyt? Főleg, ha még fizetek is, ha én vagyok, aki fizet a szolgáltatásukért, s ők a szolgáltató. Miért kell állandóan görcsölni és harcolni velük?

2013. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!