Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit csal az autó kilóméter...

Mennyit csal az autó kilóméter órája, ha a gyári 185/60 r14 kerekek helyett,205/50 r16-os kerekeken gurulok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

5,9%-kal kevesebbet mutat.

És nem mellékesen ekkora méreteltérés már módosítja a futóműgeometriát is, hosszú távon tönkre is teheti.

2011. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pontosan 10 km/h-t csal felfelé,nekem is pont ez van...
2011. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Imádom,mikor ilyen "mindenhez értő" emberek,gondolkodás nélkül szólnak hozzá...(hülyeségeket)

2011. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én ugy gondolom, nem olyan nagy eltérés ez, hogy tönkrevágná a futóművem. Ha belegondolok, a 14 és 16 col közt van 2 col, vagyis 5 cm különbség, viszont a /60 és /50 közt nyerünk ebből vissza 1 cm-t, ami átmérőbe 2-2 cm, sztem nem vészes ez, de a csalást észrevettem azért, főleg amikor néztem a gps-t, azon más adat volt, mint a kilométerórámon.de ha jól rémlik, többet mutat a kilométer óra, mint a valós adat, de csak magasabb tartományba.50 km/h körül nagyjából pontos, 100-120 felett viszont többet mutat, akár 10 km/h-val is.
2011. júl. 28. 07:12
 5/5 anonim ***** válasza:

@20:45

Ha te voltál a 9:25-ös is, akkor vegyél szépen vissza az arcodból, és gondolkodj el, mielőtt kreténségeket irkálsz. Ha nagyobb a kerék, hogy a viharba csalna felfelé?

A GPS-nél pedig gyári gumival is többet mutat a sebességmérő, mert úgy van beállítva.

2011. júl. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!