Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen veszélyei vannak...

Milyen veszélyei vannak annak, ha ebben a meleg időben még mindig téli gumival közlekedik egy autó?

Figyelt kérdés

a férjem nem cserélte le a télit nyárira, met nem volt ideje rá...

a hétvégén hosszabb útra megyünk. mik a veszélyek?


2009. ápr. 10. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy jobban tapad és ez által jobban kopik. Más veszélye nincs...
2009. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi. tök mérges vagyok a férjemre, hogy nem intézte el.
2009. ápr. 10. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

jó azért nem kell emiatt dühöngeni, hacsak nem úgy vezet a férjed hogy a kerekeket a tapadási határig kínozza (magyarán mint egy versenyző), akkor szerintem észre sem fogjátok venni ezalatt a különbséget

tanács: tartsátok be a seb korlátozást, mert nagy sebesség -> jobban melegednek a gumik, és mivel a téli gumik még jobban melegednek, ezért nem kéne 160al csapatni, szerintem

2009. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utcai téli gumik nem versenygumik , hogy a melegtől fellágyulva eldurranjanak.


Tény, amit előttem írtak, igaz, hogy kissé jobban kopnak, mert jobban tapad/ragad/ a meleg aszfaltra. De nincs még az a kánikula, hogy ez számottevő legyen!

2009. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul többet fogyaszt vele az autó.
2009. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Ezért ne legyél mérges a férjedre. Főnököm nekem télen-nyáron téli gumival járt. Legutóbbi gumijába 90 ezer km volt amikor lecserélte és külsőre nem látszott semmi, csak a gumis mondta hogy a köpeny annyira ellágyult hogy bármikor szétdurranhatott volna :D Szóval nyugodtan eljárhattok téli gumival.
2009. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2009. ápr. 11. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!