Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat fogyaszt az autó ha...

Sokat fogyaszt az autó ha padlóig nyomom a gázpedált majd mikor kell váltok?

Figyelt kérdés
Sima 60 lóerős autó, de szerintem ez nem jó mert nem gyorsul semmivel jobban.
2011. aug. 11. 15:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha nem kevernénk a fogalmakat. Gondolom a válaszolók nagy része tisztában van velük amúgy, csak mikor leírjátok, össze vissza használjátok őket, így eléggé zagyvaság az egész.


A padlógáz, és a leszabályzás közeli fordulatszám nem ugyanaz :)


Egy átlagautó (nem alulmotorizált kis szar) valóban 80-90 körül szabályoz le másodikban, de padlózni lehet 20-nál is, majd 50-nél pedig elváltani, erre gondolt valamelyik korábbi válaszoló szerintem.


A kérdezőnek meg: az, hogy mennyire jó, vagy nem jó, ha padlózod nem a lóerők számától függ, hanem a motor teljesítmény és nyomatékgörbéjétől. Pl egy mai dízel autóban már pár száz fordulattal az alapjárat felett is kihozhatod belőle a maximális nyomatékot ha lepadlózod, vagyis elég szépen megindul, persze konkrétan motor és autófüggő módon. Egy 60 lóerős (felteszem benzines), kisköbcentis vacak (már boccs, nem személyeskedni akarok) esetében pedig valóban ne számíts semmi dinamikára, gyakorlatilag az ilyen autó városi gurulásra alkalmas csak, bevásárlás, munkába járás stb. Országúton már kihívás vele előzni, nagyon ki kell számolni mindent, stb...

2011. aug. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ill. ja, valamelyik korábbi válaszoló jól írta, ha alacsony fordulaton megpadlózod, túl sok üzemanyag jut a motorba, ami nem baj, csak nem tud mit kezdeni vele, nem fog tőle jobban menni. Mindig próbáld annyira nyomni a gázt egyébként, amekkora mértéknél érzed, hogy éppen történik valami gyorsulás, és a gyorsulással párhuzamosan léphetsz is egyre jobban oda neki (ezt is írta már vki). Aztán ha már forog a motor (benzinesnél mondjuk 3000 körül), akkor ha kell, mert helyzet van, padlózhatod nyugodtan, persze a 60 LE ahogy írtam nem sok jóval kecsegtet ilyenkor sem :)
2011. aug. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nekem is 60 lovas a kocsim.Igazi adrenalin bomba.Főleg előzésnél:D

Amúgy olyan nagyon rosszul nem gyorsul.Én olyan 11-12 sec alatt felviszem 100-ra.És innen kezdődnek a gondok.Ha 100 fölött előzök vele,akkor azt 3x is meggondoltam:)

2011. aug. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
én vagyok a peugeotos én ha alacsony fordulatnál is oda lépek neki akkor is nagyon jol megindul 205NM
2011. aug. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Talán mert dízel? :)
2011. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
igen dizel
2011. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Hát igen, azért indul meg alacsonyról. Egy benzinessel nem ez lenne (általában).
2011. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

Egy 60 lóerős autó gondolom én 8 szelepes és lényegében nem érdemes jobban pörgetni 5E fölött semmiképp.

Keresd meg az oldalon a kocsidat ki fogja írni az adatokba hol van a nyomatékcsúcs. a [link] ha annyira menni akarsz akkor akörül fogod forgatni a mocit.

2011. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Bajer ***** válasza:
Egy 60 lóerősnél nem lehet nagyon vészes fogyasztást elérni. Nyugodtan nyírhatod.
2013. jún. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 David82 válasza:
11/19 Nekem egy 1.4-es Ford Focusom van, (55Kw 75LE) és mégis nagyon jól megy. Nem csak a lóerő számít, hanem az autó kora, állapota, futott km. Elég sokszor előztem vele városon kívül főúton, és nem volt nehéz. Csak olyankor (előzés közben) vissza kell kapcsolnom és jól oda kell lépni.
2013. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!