Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MIért fogyaszt sokat az...

MIért fogyaszt sokat az Autóm? (Opel Corsa) részletek lenn! (SOS)

Figyelt kérdés

Egy Opel Corsa B 1.0i 12V tipusÚ kocsim,van. ez a kocsi állítólag 5,5 max 6 literrel jól van. na most nekem eszik vagy 8-9et,és nem pörgetem,alíg járok városba,kiszámítok minden lámpát ne keljen megállnom,drága a benzin!egy nagyon óvatos dob van rajta,semmi tuning,és egy picit szélesebb kerék 14" (185/55),nem hiszem hogy ettől enne ennyit.

na most ami eddig konkrétum: Elvittem szerelőhöz,feltették számítógépre,semmi motorhiba nem volt.Szűrőt és gyertyákat is cseréltek,de ugyan úgy zabál :S

Sokan mondták,hogy lehet hogy az EGR szelep lehet a gond.

a kérdésem hogy mi a ti véleményetek első sorban,és mi a fogyasztása a kocsinak,aki ismeri ezt a típust persze.

ha tud segíteni, előre is nagyon köszönöm


2011. aug. 15. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem romlott el az automata szivatód?

Nekem 1.4-es Astrám van, 6.5-literes átlagfogyasztással. Szóval jogos a felháborodásod. A 8-9 az sok egy 1.2-es autótól. Vidd még szerelőhöz, hátha találnak vmit.

Üdv.

2011. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 komasa ***** válasza:
Az egyik ismerősöm is így járt a puntojával, és kiderült, hogy a tankból vezető benzincső volt kilyukadva. Az autó megette az 5l-t, és kiszivárgott még 4. Ha semmi motorhiba, akkor gondoljatok ilyesmire is. Kicsi az esélye, de volt már ilyen.
2011. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Lehet az óvatos dob miatt.
2011. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó. nemhiszem hogy az lenne a gondd. Ahhoz túl nagy a különbség egy átlagos autó és az enyém között fogyasztásban.
2011. aug. 15. 14:39
 5/7 A kérdező kommentje:
ez egyébként egy gyári tuning kipufogó , és nem egy kipufogó rendszer, csak a dob.
2011. aug. 16. 08:26
 6/7 anonim válasza:
Nekem egy Vectra fogyasztott 10-11 litert a sportdob miatt a 6-7helyett.
2011. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Latom, hogy regi a cikk, de azert irok, mert lehet masoknak segit. Szoval az 1.0-as "B" corsanak a hivatalos fogyasztasa varosban 7.5 varoson kivul 5 liter. Nekem 1.4-es otajtos automata corsa B-m van varosban lenyeli a 10-12 litert, de orszaguton 6.5-bol kijon, ugyhogy szerintem nem art, ha jobban utana neztek ha valakinek hasonlo problemaja van. En is sokalltam a varosi fogyasztasom, de miutan sok ismerosom mondta, hogy az 1.4-es motorral 10 literbol jonnek ki varosban kezivaltoval, belenyugodtam, jah es utana talaltam hivatalos dokumentumot is ami ennyit irt. Nah, de a lenyeg, hogy az 1000-res motorhoz az orszaguti 9 liter az rengeteg.
2012. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!