Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 éves vagyok, és iskolába...

17 éves vagyok, és iskolába szeretnék robogóval járni. Milyen robogót ajánlotok, ami nem túl drága, de azért még fiatal,2személyes, és nem kell rá sokat költeni? Ja és egy robogó mennyit fogyaszt? (Írjátok oda hogy hány cm3-es)

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van az smkp (segédmotorkerékpár) kategória, ez 50 köbcentiig van, hivatalosan max. 45 km/h sebesség, kizárólag 1 személy. Fogyasztás erősen változó, mondjuk valószínűleg 3-4 liter alatt akármit csinálsz vele. :)

Ha már két személyes, akkor az rendszámos motor, amire biztosítás kell, műszaki vizsga, egyéb adók és hasonlók. A fogyasztás értelemszerűen függ a köbcentiktől, gyártanak robogó alkatú járművet 400 köbcenti feletti motorral is. :)

2011. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
* És az előbbit vezetheted B jogsival, utóbbihoz A kategória kell (amiből több lépcső is van).
2011. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az elsőt annyival egésziteném még ki, hogy smkp-hoz is kell biztositás. Ez 3-4eze forint egy évben maximum!
2011. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Nos a bátyámnak is van robogója egy KYMCO People 150-es, ez is meghaladja a kismotor kategóriát, de ez nem rendszámos. Milyen rizikót vállal valaki azzal, hogy az 50cm3 fölötti motorra nem rak rendszámtáblát? (tehát nincs hivatalosan beregisztrálva)
2011. aug. 21. 20:30
 5/12 anonim ***** válasza:

rendszám nélkül valószínűleg biztosítása sincs, szóval ha csattan akkor szarban vagytok :)

robiból valami japánt vagy olaszt ajánlanék, szépek, megbízhatóak, nem romlanak el hamar, nekem is Yamaha Jog-om van, próbáltam valami nevenincs keewayt... ég és föld

2011. aug. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztositás is kell rá, attól hogy nincs rendszáma.

Egyébként ha nem nagy testű, rendőr látáskor lasitsz, és nem tűnik nagyköbcentisnek akkor semmi akadálya annak hogy 50esként használd.

2011. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Végülis a Simsonok nagy része is 60-as vagy 70-es, szóval sokan bevállalják. Ha nem látszik és nem mész nyolcvannal lakott területen belül valószínűleg semmi gáz.

Persze ha ketten ráültök bármelyik rendőr le fog inteni mert az elég feltűnő.

Ha valakit elkapnának és be tudnák bizonyítani hogy több 50 ccm-nél, akkor az elég sok kategóriát kimerít. Ha nincs jogsi, akkor egyből van az, aztán a rendszám hiánya miatt hatósági azonosítóval való visszaélés, biztosítási csalás (ha smkp biztosítást kötöttél rá akkor is) és gondolom még vannak ilyesmik.

De olyannal még nem találkoztam akivel ez megtörtént volna.

2011. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
* mármint hogy elkapják aztán beidézik NKH ellenőrzésre, teljesítménymérésre vagy hasonlóra.
2011. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. És ha én szeretném teljesen legálisan használni. Tehát szeretnék rá rendszámot, bisztosítást, mit kellene még vele csinálnom, hogy ne csak egyedül ülhessek rajta, és ne kelljen minden méternél attól félnem nehogy lefüleljenek? Illetve ez mennyibe kerülne? Üdv
2011. aug. 23. 12:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

16 év felett már szerezhetsz motorkerékpárra jogosítványt és vezethetsz vele a kategóriának megfelelő járművet.

Mivel nem vagy 18 éves, csak A1 kategóriát csinálhatsz, ami max 125 köbcenti és max 11 kW. Ilyen feltételeknek megfelelő motort vezethetsz vele, de az első két évben kezdő jogosítványnak számít, amivel utast nem szállíthatsz. Szóval az utasok szállításról még egy darabig le kell mondanod, ha mindent 100%-ig legálisan akarsz.

2011. aug. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!