Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítenél? Min múlik egy autó...

Segítenél? Min múlik egy autó fogyasztása? Nagy különbség van szervós autó és nem szervós között? Első autónak jó a szervó nélküli?

Figyelt kérdés

És úgy általában melyek azok a dolgok amelyekre oda kell figyelni autó vásárlásakor? (nem túl drága autónál. max 500e)

Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz meg köszönném ha segítenél!


2011. aug. 24. 14:11
 1/7 A kérdező kommentje:
*megköszönném természetesen egybe..
2011. aug. 24. 14:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisautóknál nem érezni nagy különbséget szervós és szervó nélküli közt, inkább csak 1-1,2 tonna fölötti járműveknél van jelentősége, ezekre már szélesebb abroncsokat szoktak rakni.
2011. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit kérsz az egy külön szakma ,keres valakit, rokont,barátot akiben megbízol, és ért az autókhoz, vele (ük) menyél kocsit venni. A szervó az a személy autón már luxusnak számít és növeli a fogyasztást.A fogyasztásnál nagyon sok múlik a vezetési stíluson az üzem anyag minőségén, autó műszaki állapotától. a gumik állapotán és,minőségén .
2011. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Második. Nem hiszem hogy olyan bonyolultat kérdeztem volna. Nem tudom milyen külön szakmáról beszélsz. Azért köszi a válaszokat. Autót, ha majd lesz pénzem rá és veszek én is ugy gondoltam hogy valaki olyannal fogok menni aki nálam jobban ért hozzá.

Amugy a fogyasztást úgy értettem hogy pl. az 1.6-os motor ha jól tudom többet eszik mint egy 1.4-es. Ilyen téren szerettem volna ha valaki megerősít.

Azt tudom hogy múlik a vezetési stíluson, meg a gumik állapotán meg...

2011. aug. 24. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:
de a kérdésed elég hülyén van feltéve!
2011. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 1.4 nem feltétlenül fogyaszt kevesebbet az 1.6-nál, még ugyanabban a karosszériában sem. A fogyasztás a mindenféle ellenállásoktól (légellenállás, gördülési ellenállás stb) és veszteségektől (hajtásláncban fellépő súrlódások, motor belső veszteségei) is függ.

A "szervó" az általában valamilyen rásegítést takar, amihez kell energiát felhasználni, de attól nem fog feltűnően több lenni a fogyasztás. Viszont érezhető a berendezés hatása. Gondolom a kormányszervóra gondoltál: ha van akkor könnyebb tekerni a kormányt, ha nincs akkor kicsit nehezebb. Próbálj ki mondjuk egy Trabit vagy Ladát, ott nincs rásegítés, úgyhogy jó alkarerősítő gyakorlat parkolni. :)

Vásárlásnál meg kell nézni a kocsi papírjait hogy rendben legyen minden, aztán jöhet a többi: a karosszéria, a motor és a belső tér. Elég nehéz lenne ekkorka helyre mindent összeszedni, mondjuk ha látod az aszfaltot a padlón keresztül az nagyon nem jó. Meg ha jobban zörög a motor mint egy lovaskocsi az sem a legjobb. Ebben az árkategóriában alaposan meg kell nézni a járgányt mert elég sok hulladék van, a szerelő viszont ugyanannyi óradíjat kér, függetlenül a kocsi korától. Sőt az ebben a kategóriában futó kocsikról sok embernek van tapasztalata, úgyhogy netes oldalakon/fórumokon utána tudsz nézni mik pl. a típushibák amik biztosan előjönnek.

2011. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen!
2011. aug. 25. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!