Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is visszataszítóak...

Szerintetek is visszataszítóak a robogók?

Figyelt kérdés
Rühellem ezeket a gépeket... Elcseszett forma, kényelmetlen, női ülésmód, és bőgő motor váltó nélkül... MIért alakult ez ki? Kinek van ilyen szennyekre igénye? Egy jó kis babetta többet ér, mint ezek.
2011. aug. 25. 19:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%

Engem mindig piszkáltak annó 14 évesen hogy szerezzek rá jogsit és kapok egy robogot... Hát mondom én azon k.urva élet hogy nem égetném magam... Én is undorodom tőlük.


18/L

2011. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Tudod, sok "hülye" van. Hiszen akiknek ilyen szennyekre van igényük, azok szerinted biztosan nem normálisak...

A Babetta nagyon célszerű jószág. Csak nem mindenkinek megfelelő. Rá lehet tenni a kosárkát, mikor jössz haza a piacról, nem kell neked tekerni, hazahozza az ebédhez szükséges zöldséget. Extrém esetben a gázpalackot is. Csak ne várd el tőle, hogy gyors legyen: 25-30 km/h-val egész jól elvan, de már a tartós 40-et is nehezen viseli.

Viszont vannak olyan szerencsétlenek (mert a te megkérdőjelezhetetlen értékítéleted alapján biztosan azok), akiknek több kellene. Kinn laknak a város szélén, esetleg egy elővárosban és napi 8-10 km-t kell ingázniuk munkahelyre, iskolába. Viszont tudnak egyedül menni, nem kell a gyereket iskolába, óvodába vinni és mondjuk nincs több poggyászuk egy hátizsáknál. Na, nekik jó egy robogó. Felülnek rá otthon, leszállnak az iskolában/munkahelyen, közte pedig békésen együtt haladnak az autókkal, a Babettánál jobb gyorsulással és végsebességgel, illetve a fékek is kicsit többet tudnak. Közben pedig nem a csomagtartón himbálózik a kosárka vagy a hátukon figyel a hátizsák, hanem a nyereg alatt, elzárva viszik, amire szükségük van. Vagy ha az elővárosból mennek dolgozni és nem csalnak a ma divatos "125-ös, de 50-esként használom" módszerrel, akkor a városig vezető főúton mennek 90-et az autókkal együtt. Persze ott is mehetnek a jó kis Babettával, de lehet, hogy a legfeljebb 40-es tempó életveszélyesnek bizonyul reggelente.

Aztán ugye odaér a diák/dolgozó, ahová szeretett volna, a nyereg alól előkerül a poggyász, a helyére megy a sisak és kényelmesen felöltözve érkezik meg, mintha autóval jött volna. Csak ötödannyi benzinből járta meg az utat, jóval kevesebbet állt a dugóban és nem körözött a háztömb körül fél órán át parkolóhelyet keresve. Na, ezért van olyan elcseszett formája: alacsony a váz, hogy bárki fel tudjon rá szállni, ne kelljen megmászni a motort és sokféle ruhában használható legyen. Nem biztos, hogy egy "mezei" motorkerékpárra bárki felülne bátran egy könnyű nyári szövetnadrágban... (robogóra sem egészséges, de fel lehet húzni a protektort - igaz, ez itthon nem divat, mert Supermanek járnak az utcán, akiket sosem érhet baleset)

De mondjuk ugyanígy elfér munka/iskola után a bevásárlásból 1-2 szatyor is a tárolóhelyeken és kényelmesen haza lehet vinni. Nem himbálózik a kormányon, nem esik le a csomagtartóról, a motoros pedig kényelmesen, gyorsan hazaér. Nem kell váltani, kuplungolni, csak húzni a gázt - univerzális közlekedési eszköz ez sokaknak. És bármilyen hasznos jószág is a Babetta, a robogó nagyobb, komolyabb jármű: belefér a jól világító halogén fényszóró (éjszakai túrához azért kell bátorság a Babettával), féklámpa, irányjelző, tárcsafék, jó szélvédelmet adó lábvédők, kényelmes, nagy trepni, széles laticelnyereg és még sorolhatnám. Vagyis a robogó is olyan univerzális motorizált túracipő, mint a Babetta, csak kicsit nagyobb, "felnőttesebb" kiadásban.

Viszont nem tudja mindenhol felváltani, van, ahol a Babettának nagyobb a létjogosultsága. A saját tömege például verhetetlen, azt sosem érik el a robogók. Éppen ezért vannak, akiknek a Babetta lesz praktikus, de nyugodtan élhetnek mellette mások, akiknek pontosan ilyen szennyek kellenek - biztos rossz az ízlésük...

2011. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Típusfüggő, a mai új-dizájn robogókat nem túlságosan csípem, hiszen sokkal jobb alternatíva mondjuk egy Simson, arra is ugyanolyan jogsi kell. Viszont a klasszikus robogókat díjazom, egy szép Lambrettáért vagy Panniért például lehet becserélnék egy Szimót is.
2011. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Akinek van kb 120-140 ezer forintja és segédmotort szeretne az mit venne? Babettát? kb 40-et megy max és elég régi. Simson szintén régi, max 60-65-öt megy, nekem volt és nem volt megbízható.

Egy váltós 50es ami nem 20 éves roncs az kb 150től kezdődik. Drágább hozzájuk az alkatrész és nem is mindenhol lehet kapni.

Én robogót vettem mert ez olcsóbb volt mint egy ugyan olyan évjárató 50-es váltós és az alkatrész is olcsóbb hozzá. Annyival még többet is tud hogy van sisaktartója és nem kell cipelnem magammal a sisakot.

Nekem még nem volt gondom vele, csak a kopó alkatrészeket cserélem.

Abszolút nem visszataszító a robogó.

2011. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%

Most én is kezdjem el ócsárolni a Babettát?

Én rühellem a Babettát mert régi, elavult motor. Gyenge, a keveréket neked kell megcsinálni, nincs rajta index, nincs önindító, nincs km óra, nincs benzinszint jelző, nincs sisaktartó. Nagyon csúnya motor, én biztos nem égetném magam vele, ráadásul mire el megyek vele 10km-t megunom az életem olyan lassú motor.

2011. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%
Pont azért jó mert nincs váltó kuplung és pont azért is jó mert védett a ruhád az út mocskától az üllésmód miatt ,könnyebb fel és leszállni róla, van csomagtartója, keveset eszik.Egy praktikus olcsó közlekedési eszköz .
2011. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
16%
sztem az az égés ha Babettára ülsz fel, nem egy Aprilia sr 50 re. ENYII
2011. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan babettára gondoltam, hanem nyereg üléses motorra... Kedves előző, egy komoly ember vagánykodni nem fog robogóval.... Majd egyszer megérted, mit mondtam, ha érettebb leszel.
2011. aug. 26. 12:56
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

Valóban: a váltós 50-esek jobban, felnőttesebben néznek ki. Viszont tárolóhely nincs rajtuk, hátizsákban kell cipekedned. Amíg bemész a boltba, nem tudod hová tenni a sisakot, kézben kell vinned. Lábvédő nincs, télen megfagysz, esőben elázol. Nem lehet kényelmesen, alacsonyan áttenni a lábadat, "fel kell rá mászni", így sokan nem tudják használni (van, aki 45-50 éves korára már inkább nem ugrálna át a motor fölött). A váltó hosszú távon kikezdi a cipőd fejét, sokkal kényelmesebb csak a gázt és a két fékkart húzni.

No persze nem világmegváltó a robogó, de rövid távon szaladgálni sokkal kényelmesebb, mint egy váltós 50-es motor. Viszont van, ahol nem éri utol: rossz utakon nehéz vele motorozni, hosszú távokon nem ideális az üléspozíció és a variátor hatásfoka is rosszabb, mint a régimódi váltóé. Vagyis ha hosszabb távra, esetleg gyengébb minőségű utakra kell motor, akkor is van helyette alternatíva. Viszont a véleményem még mindig fenntartom: városon belül, esetleg elővárosi viszonylatban borzasztó praktikus.

2011. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Utolsó veled teljesen egyetértek, jól gondolkozol. Leginkább a sok műmájer zavar, akik semmit nem értenek a gépekhez, csak villogni akarnak a hiper-szuper csili villi, sportmotor utánzat robogóval. És ezt még vagánynaka is gondolják, hogy tar gázzal üvöltetik lányülésben alattuk a vasat. Kiráz tőlük a hideg. Egy biztos, a 80-as évek óta sokat romlottak a segédmotorozási szokások.
2011. aug. 26. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!