Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyereknek első autó?

Gyereknek első autó?

Figyelt kérdés

18. születésnapra kéne max 1-1,5 millio Ft!

(Imádja a BMW-ket én egy 2001-es BMW 320d-re gondoltam vélemények?) esetleg más autó ? :)


2011. aug. 27. 11:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%

én pl anyukám által sütött tortát kaptam a 18. születésnapomra, és nem is szomorkodtam, hogy nem kaptam mást!


Túlságosan is elfogod ezzel kényeztetni, + lehetne egy kis felelősség benned, hogy friss jogsisnak olyan autót veszel amivel megtanulhat vezetni. egy 140 lóerős hátsókerekes autó, nem friss jogsisnak való, szerintem.

2011. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
44%

11:41

Azért mert megkérdezte szerinted ez a legnagyobb gondja? És ha ez, akkor mivan? Miért kell irigykedni? Az én családom sem teheti meg, hogy vesz nekem egy autót, de ez engem nem zavar, sőt az sem hogy más megteheti.

2011. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire vagy otthon az autók világában, de az azért nagyon erős, hogy "Azért nem pl. Ibizát, mert ugyanannyiért BMW-t is vehetek" Talán nem véletlen... fenntartási költségekben óriási különbségek vannak egy népautó és egy modern dízel BMW között. Akkor vegyél BMW-t ha van annyi lóvéd, hogy egy több százezres (törvényszerűen bekövetkező) üzemanyagrendszer hiba miatt se álljon hónapokig a garázsban az autó amíg összejön a javításra a pénz.
2011. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
100%
Szerintem japan autot kene neki venni.Pl honda accordot vagy honda civicet.De a legbiztonsagosabb auto szerintem egy 3 -4 eves mercedes cl.
2011. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"18. születésnapra kéne max 1-1,5 millio Ft!"


nekem meg a 19-re!


ha már a gyereked is ilyen hülye mint te, akkor maximum egy szótárat tudok ajánlani


de hogy normálisan is válaszoljak a kérdésedre, szerintem gyerek ettől szebb ajándékot nem is kívánhatna, de azt is vedd számításba, hogy az irigy osztálytársai esetleg megkarcolják stb., aztán a gyereked kellőképpen nem becsüli meg, illetve a fenntartási költségek is nagyon magasak, és persze ez egy elég komoly autó egy kezdő sofőrnek.


ha ezekre mindre határozottan + a válaszod, akkor nyugodt szívvel megveheted, de mivel szerintem nem, ezért nem ajánlom

de egyébként a kocsi az szuper

2011. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
43%

Én ilyenkor MINDIG azt mondom, hogy ezres háromhengeres/ ezerhármas négyhengeres japán (!!!) Suzuki swift. Méghozzá azért, mert:


Ad 1. 300.000 km-ig ABSZOLÚT semmi szervizigénye nincs a motornak, még csak a szelepet sem kell kihézagolni, mert után állítja magától (ez az ezresre vonatkozik).


Ad 2. Olcsó fenntartani, bontott/felújított alkatrész filléres hozzá (ha nem is hétköznapi értelemben, de egy BMW-hez képest mindenképp)


Ad 3. Ha nagyon nyomja neki a gyerek, akkor is 6-6,5 liternél nem eszik többet (a BMW akár 9-10-11 literjéhez képest)


Ad 4. A Swift nem egy guruló koporsó (töréstesztje mondjuk borzalmas, de ha 160-nal felcsavarodik egy fára, akkor már tökmindegy, mert mindkettő autóban ottmarad)


Ad 5. Egy ilyen Swift kijön a fiad 300.000 forintjából, a Te erre szánt pénzedet pedig egy teljes felújításra/tuningra költhetitek, aminél a fiad 100%-ban a saját ízlésének megfelelően alakíthatja ki a külsejét/belsejét, arról nem is beszélve, hogy TELJESEN egyedi lehet, még 10 évig autó marad és tényleg egy életre szóló élmény.


Ja, és a motornál KIZÁRÓLAG eredeti bontott/felújított alkatrészben gondolkozzatok, jó tanács. (3 előnye: pontosan illeszkedik, olcsóbb, nem terheli annyira a környezetet).



Ez egy PRIVÁT vélemény, senkinek sem kívánok vele ártani/lelki világába belegázolni.

16/F

2011. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%
De most komolyan. Miért kell minden autós kérdéshez beírni, hogy vegyen Suzukit? Ha valaki BMW-ket néz, írhatod neki a Suzuki tulajdonságait, nem fog BMW helyett Suzuki-t venni..
2011. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
35%
pont a 47%-os dumál...
2011. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
94%
Azért egy régi Suzuki nem vmi biztonságos autó.Nagyon csúnyán törik
2011. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
93%
Azért egy régi Suzuki nem vmi biztonságos autó.Nagyon csúnyán törik:S
2011. aug. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!