Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz-e, hogyha kicsit jobban...

Igaz-e, hogyha kicsit jobban huzatjuk a 12V vagy 16V-s motort, akkor kevesebbet fogyaszt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyorsításnál azt a fordulatszám tartományt érdemes kihasználni ami a nyomatékmaximum körül van. Általában ez 3000 körüli fordulatszámot jelent. De persze ez minden autónál változó és nagyrészt függ attól is hogy dízeles vagy benzines az adott autó. Ez nem azt jelenti hogy az autó ebben a fordulatszám tartományban fogyaszt a legkevesebbet, csak azt, hogy ilyenkor tudod a legjobban kihasználni a motor erejét és átvinni azt az adott tömegre, ami ezesetben a Te kocsid.

Ha nagyon érdekel a téma akkor küldök egy linket. Itt elég sokminden le van írva hogyan tudod csökkenteni a fogyasztást mindenféle utólag beszerelt kütyü nélkül. Ne hidd azt hogy elsőre mindenre oda fogsz tudni figyelni és tökéletes eredményt érsz el, mert nekem is kb 2-3 hónapba tellett mire azt mondtam hogy kb ez a minimum fogyasztás amit elérhetek. A gyári 7 literből csináltam 5-öt. Csak oda kell figyelni több dologra is.


Itt a link:

[link]


Remélem segítettem.

2011. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, el fogom olvasni. Nekem egy 1000es 1.0 12v-s opel Corsa B-m van .7et-8-at eszik, pedig 5 öt kellene.

át lett vizsgálva szerelővel, eddig nem találtunk hibát rajta.

lenne valami ötleted?

A vezetási stílusom eléggé autóbarát, tehát ez a 2 literes többlet nem adódhat abból.

2011. szept. 1. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon sok oka lehet. Légszűrőtől, a gyertyákon át szinte bármi. De ezeket az alap dolgokat a szerelőd gondolom úgyis átnézte.

Amire még tippelnék az a lambda szonda, ami a benzin-levegő keverék arányára van hatással. Ez jelentős túlfogyasztást okozhat, mivel több benzint juttathat a motortérbe, mint ami szükséges lenne. Ha ez is hibátlanul működik akkor nincs több tippem nekem sem, de azt a szerelőd biztos észrevette volna ha más a gond. Érdemes lenne felhívni a szerelődet és megérdeklődni, hogy ezt az alkatrészt is átnézte-e, mert jószokásuk kihagyni a sorból, pedig lehet itt kéne keresni először a hiba okát.


Itt van szintén egy link ami részletesebben leírja mire szolgál ez az alkatrész:

[link]


Majd írj hogy mi volt a gond végül.

2011. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehet egy kicsit el van az autó lustulva. én mikor néha meghajtom az autót utána sokkal lassabban megy lefelé a benzinmutató ...
2011. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Számítógépes vizsgálattal ellenőrizve volt az autó, ez úgy tudom kimutaatta volna a szonda hibáját, ha van. Mi is gyanakodtunk erre, de mivel 2-3 napos keresgélés után nem igazán találtam emberi áron gyári lambda szondát, így reménykedem hogy nem az a rossz.

Az enyémnél csak ócskább szondákat találtam bontókban, egy új pedig nagyon drága.

utángyártottal pedig állítólag nincs értelme próbálkozni ha a fogyasztás miatt kerülne cserére.

Egyébként az is meglehet, hogy a benzinmutató nem mutat rendesen, és ezáltal nem tudom jó lemérni a fogyasztást.

2011. szept. 2. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:
minden motornak van egy névleges fordulatszáma. Ez az a fordulatszám ahol a nyomaték a legnagyobb, és valóban ezen a fordulatszámon van a leg tökéletesebb égés, tehát ha 1 fordulatot nézünk akkor jobbat fogyasztana , és ez csapja be az embereket hisz egy 2500 as fordulatu tökéletlen égés még mindig kevesebbet fog fogyasztani mint egy 5-6000 es tökéletes égés!
2011. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért eszik ennyit, mert nem jól használod. Kitalálom - csak rövid, egy-két kilométeres utak, oviba, bölcsiba, plázába, barinőzni, ilyesmi?! Ilyenkor gyakorlatilag mindig hidegen jár az autó motorja, ergo megy a dúsítás ezerrel! Ezért eszik ennyit az autód.


Városban öt litert? Kis köbcentis dízel maximum... óvatos gázhasználat mellett.


Fogyasztásmérés, valódi, hiteles, házilag - Teletankoljuk az autót. Úgy, hogy már egy csepp se menjen bele. Elindulunk vele, Mászkálunk a városban úgy 20-30 km-t. Utána irány az ismeretlen az országúton. 50 km. Utána irány a pálya. 120 km/h-val megtesszük a maradék 20-30 km-t. Úgy csináljuk, hogy pont visszaérjünk ahhoz a kúthoz, ahol tankoltunk. Teletankoljuk ugyanazon a kútfejen ahol először teletankoltuk, és a literszám megadja a fogyasztást. Akkor sincs baj, ha 90 km lett a túra, vagy 140, mert ki tudjuk számolni a 100 km-re vetített fogyasztást a kapott adatokból. (140 km-en megevett 11 litert, akkor a vegyes fogyasztása 7.85 liter.)


(A kérdés régi, viszont a helyes válasz ez. Mindenki okulására.)

2013. nov. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!