Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóban a hátul ülőknek is...

Autóban a hátul ülőknek is kötelező bekapcsolniuk a biztonsági övüket?

Figyelt kérdés
ez vhogy sosem volt tiszta idáig
2011. szept. 2. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen! Sajnos elég nagy tévhit hogy nem, pedig tudtommal mindig is kötelező volt (persze ha hátul nincs akkor nincs mit becsatolni).
2011. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező
2011. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha van, akkor kötelező bekapcsolni. Taxiban nem kötelező akkor sem ha van, csak nagyon ajánlott, mert mint a többi autó, részt vesz a közlekedésben, ezért baleset is történhet vele.
2011. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen
2011. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Taxiban neked kötelező, csak a taxisofőrnek nem, és neki is csak akkor nem ha utast szállít.
2011. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Mindenkinek kötelező.

Taxinak utasnak sofőrnek. Korra nemre mindenre vonatkozik.

Csak régi autóba nincs öv hátul. És így nem szőröznek a rendőrök ezzel. Meg hátul kevésbé látni. A taxisokat meg nem bazerálják mert van nekik elég bajuk.

2011. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Hát én életemben taxiztam sokat. Neki is neked is elől kötelező (már). De már nem őket büntetik. De éppen taxiban, hátul és csak városi forgalomban még nem.
2011. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
volt a kiszállós kedvezményük - de megszűnt - hisz tényleg nem szálnak ki sokszor csomagot be tenni, vagy ajtót kinyitni
2011. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Egyedül a terhes nőknek nem kötelező. Amíg nem vagy terhes, adig mindííg míínden körülmények között be kell kötni magad. És nem azért mert büntetnek-e vagy sem, hanem mert a saját életeddel játszol. És nem kell nagyot ütközni, hogy baj legyen abból hogy nem vagy bekötve. Ha nem vagy bekötve és kinyílnak a légzsákok összetörik az összes csontodat!
2011. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Én még kb 1 éve úgy tanultam, hogy a taxisoknak nem kell bekötniük magukat, ha utast szállítanak, a sok taxitámadás miatt, mert nem tudnak úgy menekülni, ha be vannak kötve. Nem hiszem, hogy ez azóta megváltozott.
2011. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!