Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesznek az emberek sok...

Miért vesznek az emberek sok pénzért jellegtelen/konvencionális autókat?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nagyon hülye vagyok :) de szerintem vagy Dacia/Suzuki/Chevrolet minimál autót érdemes venni, mert célszerű és olcsó vagy Porschét(pl.), mert az imádható, ha valakinek futja rá. A kettő közötti mezőny nekem csak egy furcsa ezerfelé cizellált vergődés. 5-6-8-10-12 millát kiadni egy négyajtós szedánért? Argh.
2011. szept. 3. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van alsó-közép-felsőkategóriás autó akkor miért gondolod,hogy nem az arany középutat kell választani? Én felső-középkategóriás autót vettem,és bár lett volna pénzem drágább autóra,teljesen elégedett vagyok az enyémmel. Jelzem,akkor egy Dacia Logan 2 millával volt olcsóbb.
2011. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért mert pl a múltkor is egy suziki belement egy audiba. A suzuki szarrátört az audinak meg az eleje kicsit.
2011. szept. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Talán mert egyszerűen csak használni akarják és nem imádni. A legolcsóbb kategóriát pedig nem tartják elég megbízhatónak, nem arra van szükségük.
2011. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért cicám, mert ahogyan az ár emelkedik, a szutyuki és fóbia kategóriáról indulva úgy a szolgáltatások/kényelem is nő. Nekem ne mondd azt, hogy egy fapados fóbia és egy fullos mondeo között nincs különbség. A mondeó sem luxusautó, de ha beleülsz mind2be akkor érzed, hogy mi indokolja azt a kb 5-6 millió forint árkülönbséget. Ha nem érzed, akkor te az az ember vagy, akinek a igényei olcsón kielégíthetők, amivel nincs baj... csak ahogyan te nem értesz másokat, úgy bizonyos szempontból téged sem lehet érteni.


Röviden, azért van átmenet a luxus és az alsó kategóriás autók között, mert az emberek igényei és pénztárcája nem egyforma. Az egyes szintek között pedig igenis van különbség, ezt igazolja az autógyárak igen sokrétű termékpalettája, tehát a többség így gondolkodik, Kedves Kérdező.

2011. szept. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni még azt is, hogy mivel sokan hitelre veszik, számít az is, hogy később mennyibe kerül a javíttatása. Egy középkategóriás autónak olcsó, ráadásul könnyen beszerezhető az alkatrész, nem kell külön hozatni.
2011. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Talán mert jobb minőségű autók? Meg mert megtehetik? Ha lenne fölös 40 millióm én is olyan autóval járnék, ami majdnem szerelmet ébreszt bennem.

Egyébként amikor valaki az autójáért szeret valakit az szánalmas,de az is szánalmas, ha valaki az autója alapján ítélkezik a másikon.

2011. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tuti nem vennék új autót... Maximum ha olyan munkára kéne, de leginkább valami régit, mint például Ford Granada kombi, Volvo 760 kombi vagy Mitsubishi Starion.
2011. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenki más. Ami szerinted jellegtelen, más embernek éppen az lehet a feelinges. Eleve a szempontrendszer nagyon sokrétű: mi alapján jellegtelen? Külső? Motor? Belső felszereltség? Futómű? Vezetési élmény? Teljesítmény? Helykínálat ( az általad felsoroltakban pl igen kevés a hely), garancia?


Pl. a régebbi toyota corollák tipikusan a külsőre jellegtelen (sőt majdnem hogy kifejezetten ronda) kategóriát képviselik, viszont minden másban tökéletes választás: jó árban van, jó fogyi, megy ha kell, jó felszereltség, nem túl drága alkatrész, és olyan megbízható, hogy 10-15 évig hozzá se kell nyúlni (a kötelezőkön kívül persze) stb...

2011. szept. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!