Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki ignis 1,3 jobbra...

Suzuki ignis 1,3 jobbra kanyarodásnál kattogó hangot ad, ez féltengely vagy féltengelycsukló? Melyiket kell kicserélni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 11:34
1 2
 1/13 komasa ***** válasza:
67%
Lehet féltengely, féltengelycsukló, szilentek, kormányszervó, lengéscsillapító. Ezt szerelő foja tudni megmondani!
2011. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ.
2011. szept. 23. 11:56
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

gömbcsukló, de egyelőre sz@rd le nyugodtan, majd ha a másik oldal is kattog, akkor kezdj el alkatrészárakat nézni. Ha kanyarban ráfogod a kormányt, és nyomod a gázt mint egy őrült, akkor kattogni fog, de ha szépen ívben engeded vissza ahogy befordul, akkor semmi hangja nem lesz. Nekem már vagy 3 éve kopog mind a két oldal, ezalatt az új is elkopott volna, mert 2X annyi idős lett.


Segíthet, ha megcseréled a jobboldalt a ballal, akkor fordítva fog működni, és egy jó ideig megint nem lesz hangja. (esetleg hátramenetben, kitekert kormánnyal :)

2011. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A csere-bere az nem fog menni, mert nőből vagyok, de óvatos leszek és köszönöm a választ!
2011. szept. 23. 12:41
 5/13 david19990717 válasza:

Én szerintem a lengőkarszilent vagy akár a talpas ment ki az én kocsimba ez megy ki fojton

:(

2011. szept. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
suzukinál a féltengely-gömbcsukló z alulméretezett, a legtöbb suzuki tulajnak külső gömbcsuklót kellett cseréltetnie. kettő az egyhez, hogy nálad is a féltengelycsukló ment szarni.
2011. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egyébként a bal oldali csukló a szar nálad.
2011. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De most egy kattanást hallasz vagy kanyarodásnál folyamatosan kattog? Próbáld ki fordulásnál odalépni neki és ha még jobban kattogni fog akkor a féltengely.
2011. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Suzukim van...tehát: Keress egy nagyobb,elhagyatottabb parkolót.A golyós féltengelycsukló hibájának "ősi" trükkje,hogy csumára alácsavarod a kormányt,és tolatni kezdesz körbe~körbe---előbb jobbra,majd balra is. Lehúzott első ablakokkal.Ha valamelyik oldalról kattogó kereplő hangot hallasz,az bizony baj.

Előtte még ha letérdelsz az autód elé/alá,és az első kerekek belső oldalánál kell hogy láss a tengelyen(vízszintesen) gumiharangot,> [link] <ilyent...na azoknak sértetlennek lell hogy legyenek.

2011. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ , eldöntöttem viszem a szerelőhöz. Még egyszer nagyon köszönöm.
2011. szept. 24. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!