Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karburátor beállítása? Egy...

Karburátor beállítása? Egy 12-es dolerto karburátor beállításában kérném a segítségeteket!

Figyelt kérdés
A motor alapjáraton szépen ketyeg! 35km/h-ig úgyahogy húz utána olyan 45km/h-ig fullad és 55 a vége, és nagyon melegszik!!!!(eddig 75-80 volt a vége) Most lett megfúrva, új dugú főtengely! Szétszedtem a karbit takarítás céljából és nem tudom beállítani! Valami tipp, trükk van erre? vagy ez türelem játék? :))
2011. szept. 30. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

egyszerűen csak túl volt szegényítve, azért melegedett.


beállítás:


levegő félig, benzin félig


ha beindul, akkor levegő 3/4, majd hozzá a benzin, h jó legyen a dinamikája.


utána finomhangolás.


ez ugyan általános leírás, lehet, h az adott típus mást követel meg. Keress a neten service manuált!

2011. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon melegedett? Folyadékhűtésű és a műszeren láttad, vagy levegős és érezted / gondoltad? Görgők jó állapotban vannak? mert attól is lehet ilyen hiba a sebességben, gyorsulásba. amúgy meg ha most lett megfúrva,akkor ne nézegesd a végsebességét,mert azzal tönkre is teszed (ha eddig nem ezt tetted) Ebben a karbiban fix az úszószint, kinti csavarokkal meg csak az alapjáratot és az alapjárati benzin levegő keveréket tudod szabályozni, de azt mondod alapjáraton jól ketyeg a gép. Bejáratáshoz kellene viszont egy nagyobb főfúvóka.
2011. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem ismerem ezt a típust, általánosságban írok róla.

Mint az előző hozzászóló is említette:

Ha most lett megfúrva, új dugó + gyűrű akkor annak járódnia kell. Minimum 100-200km-t illene menni vele, olyan 33-as keverékkel. ~ Maximum fél gázzal. Ha bejáródik nem fog ennyire melegedni, de vigyázz rá kár lenne így felújítás után gajra tenni.

Látatlanban karburátort beállítani nem lehetetlen, de nehéz.

Én úgy szoktam, hogy a levegőcsavart teljesen behajtom, majd negyedet visszafele. Alapjáratot előtte felemelem, és tekergetem a benzin-levegő csavart, (ahol a legnagyobb, legszebb a fordulat akkor jó). Igaz mostanában ahol van rá lehetőség műszerrel szokták, de nekem arra nincs pénzem.


Sok sikert!

2011. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Léghűtéses! Igen éreztem rajta hogy szinte "izzik" a henger :// a görgők viszont rendben vannak! köszönöm a válaszokat probálkozok vele! Az első hozzászóló írta hogy el volt szegényítve a keverék azért melegszik! Ez mit jelent pontosan? Kevés benzin vagy levegő??
2011. szept. 30. 15:26
 5/15 A kérdező kommentje:
És bejáratni sem tudom mert kb 1 km után annyire felmelegszik hogy leáll :SSS és inkább nem kínoztam!!
2011. szept. 30. 15:36
 6/15 anonim ***** válasza:

Azt az 1km-t milyen sebességgel?

Ha máshogy nem megy, talán alapjáratot felemelni, és üresjáratban, sztenderen had menjen. Közben megebédezel, elvasalsz :)

2011. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
35-40 km/h-val mentem!!! Leállt vártam egy kicsit beindtottam 25-el mentem és akkor is leállt! :SSSSS
2011. szept. 30. 16:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdésem akkor a következő:


Írtad, léghűtéses. Ventilátor tolja neki, vagy ahogy mész a szabad levegő hűti? Szerintem a melegtől áll le, ezért mint írtam alapjáraton járasd, ne menj vele. Én a Simsonnal csináltam ezt.

2011. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
csak a menetszél hűti! okés megfogadom!neked bevált? Kb mennyi ideig járassam??
2011. szept. 30. 17:03
 10/15 A kérdező kommentje:
és mitől fulladhatott amikor mentem vele???
2011. szept. 30. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!