Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi etanolt keverjek a...

Mennyi etanolt keverjek a benzinhez hogy még ne fogyasszon többet, de a maximális többleterőt hozzam ki az autóból?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 20:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy kb 10%-ot,ez igaz?Nem a sporolás a célom hanem izmosítani szeretném a verdát+még ki is tisztítja az üzemanyag ellátó rendszert.
2011. okt. 11. 21:01
 2/10 anonim ***** válasza:
vegyél nitrometanolt, de nem vállalok felelősséget ha megeszi a géped.
2011. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A benzinkúton tankolható bioetanol nem "izmosítja" a gépet, sőt, pont, hogy lomhább lesz tőle, mivel kevesebb energiát tárol az anyag, mint a benzin.


Tök mindegy mennyit töltesz hozzá, ez mindig így lesz.

2011. okt. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Saját példámon okulva, egy decit se! Nem javítja a teljesítményt és ha nincs átállítva az autód, (az enyém nem volt)nagy az esélyed, hogy a tökéletlen keverék égését a motorvezérlő egység hibaként észleli, és folyamatosan kiteszi a hibajelet a műszerfalra. Én például amíg keverve használtam az üzemanyagot, kéthetente jártam a szervizbe nulláztatni a computert.
2011. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

1 az,hogy nitroethanol nincs.

2. Nitrometánt lehet keverni, de ennek a felszabaduló energiája a benzin majdnem másfélszerese, ha jól tudom

ugyhogy ha nincs jó kocsid, ne keverd bele, mert ugyse érsz vele, ha villogni akarsz vegyél jobbat.


Amugy 10-15%

2011. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 carl badog válasza:

Fokozatosan "hígitottam" a benyát, és elmentem 50%-ig.

Eredmény: fokozatosan nőtt a fogyasztásom, és a költségeim meg maradtak.

Magyarul: Nekem nem éri meg, mert csodák nincsenek

2011. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)asszem hagyom a fenébe ezt az etanolt,inkább prémium benzint tankolok azzal többre megyek
2011. okt. 12. 21:49
 8/10 anonim válasza:
kb 30-40%-t a fogyasztás nőni fog, de annyival olcsóbb az etanol hogy megérje
2011. okt. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 carl badog válasza:

"kb 30-40%-t a fogyasztás nőni fog, de annyival olcsóbb az etanol hogy megérje"


Ezt levezetnéd?

Nekem 5,7-ről, 6,7-re növekedett a fogyasztás. Akkor pont száz forint volt a különbség a 95-ös és az etanol között. Most tudtommal 80-90 forint. Legalább is felénk. (Dunakeszi)

2011. okt. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az etanolnak és a metanolnak (az előbbi a közönséges alkohol, C2H5OH, a második a mérgező metilalkohol, CH3OH)

sokkal kisebb a kalóriája mint a benzinnek viszont sokkal jobb a kompressziótűrése. Ezért nagyon dinamikus motorokat lehet velük csinálni de csak ha spec. erre tervezik azt a motort.

2011. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!