Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi Gpr 125 mennyivel...

Derbi Gpr 125 mennyivel gyengébb mint egy Aprilia Rs 125?

Figyelt kérdés
És hogy 50estől mennyivel erősebb a Gpr ?
2011. okt. 13. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:

50-estől erősebb a 125-ös GPR, és a 125 4T-ktől is. Én kissé csalódtam benne, nem a teljesíttményét, hanem minőségét illetően (igaz, nem mai gyerek volt a példány). Ha valai finomabb 2T-t akarsz nyugisabb használatra, akkor tökéletes a Derbi, de szerintem az RS töbet ér. Komolyabb motor, fékek, a váz nagyon jó, kiélezettebb gép. A törődést is szerintem jobban igényli. Egyetlen dolog, amit cserélnék rajta (vagyis rajtuk), az az áttételezés. 5-6os sebességi fokozatban már kissé erőtlen az RS is. Ha jó, viszonylag erős motor kell, és nem azt akarod hajszolni, hogy "hú ment 180-at, de persze a szél jó irányból fújt, és 3 percig kellett kínozni érte", akkor érdemesebb könnyebbre áttételezni. A gyár már orvosolta is ezt a "problémát", ezek a darabok viszont mégsem olyan kelendőek (SX 125), mint a supersport testvéreik, mivel mennek 180 helyett 130-140et (de eddig a tempóig sokkal jobb erőben vannak, mint az RS, meg a GPR...). És a váz, futómű, kormány is jobb/szerethetőbb/kezelhetőbb kialakítású. Sokan ezt figyelmen kívül hagyják, és rájuk se néznek, mert "nem megy 180-at, teát nem is jó..." Bocs, ogy hosszú lett.

Széles utat, és a bejáratásnál óvatosan! Üdv!

2011. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!