Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi fagyállóval kell...

Mennyi fagyállóval kell feltölteni az autót?

Figyelt kérdés
Ez az első alkalom ,hogy télre készítem fel az autót és nem tudom miből mennyit kell tölteni bele!
2011. okt. 18. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre a célra lehet kapni bármelyik hipermarketben olyan eszközt,amivel a hűtőfolyadék fagyállóságát lehet mérni.

De talán a fagyálló címkéjén is fel van tűntetve a keverési arány.

Szerintem fontos ilyenkor a legrosszabbra is felkészülni,ezért én -25 fokra keverem be.Mivel általában -30 fokos tisztán,ezért egyszerűen jósok fagyállóhoz burítok egy kevés vízet.Ennyi.

2011. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

van tömény fagyálló is az úgy -70-72fokos, azt fele-felébe vagy egy kicsit több deszt.vizzel kellkeverni.

Ha megmondod milyen autó/évjárat/motor akkor megmondom mennyi kell bele...

2011. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
két suzuki swift-em van mindkettőbe ezres motor van az egyik 2001 a másik 2002-es évjárat. Jól értem,hogy a fagyálló mellé desztillált vizet is kell majd önteni?
2011. okt. 18. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kell bele fagyálló. Ha a jelenlegi hűtőfolyadék megfelelően alacsony fagyáspontú és nem is öregedett még el, akkor lehet, hogy nem kell vele erőlködni.

Ha viszont csereérett, akkor le kell engedni (érdemes bekapcsolni a fűtést, nehogy zárva maradjon a fűtőradiátor), majd elő kell venni a gépkönyvet. Abban benne van a hűtőrendszer névleges űrtartalma. Érdemes egy pillantást vetni a kiengedett fagyálló mennyiségére is (nem, nem folyatjuk szanaszéjjel, össze kell azt gyűjteni), mert néha egész érdekes eltérések vannak a kettő között.

Mindegy, te a gyári értéket veszed alapul. A vízkőtelenített, kitakarított hűtőrendszerbe (ezek nélkül az új fagyálló villámgyorsan ugyanolyan barna trutyi lesz, mint a régi) ennyi hűtőfolyadékot kell keverned. A fagyálló címkéjén rajta van, hogy bizonyos víz-fagyálló keverési arányokban mennyi a fagyáspontja. Kiválasztod, milyen fagyáspontot szeretnéd, ehhez milyen keverési arány kell, majd kiszámolod, mennyi víz és fagyálló kell a szükséges mennyiséghez. Megveszed a fagyállót és az ioncserélt vizet (csapvízzel nem hígítunk, nem egészséges), majd feltöltöd a hűtőrendszert. Egyes típusokon légteleníteni is kell, erre érdemes ügyelni. Ha megvagy és nem folyik sehol a fagyálló, akkor örülsz magadnak, mert ezzel már nem lesz bajod.

2011. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell hozzá deszt víz ha tömény fagyálló (-60-70fokos), ha csak -30körüli akkor nem szokás hígítani.

Am mindkettőbe 4.4liter kell/db.

Elvileg a suzukikon van a hűtő alján leeresztő csap, ott kell leengedni, miközbe a kiegyenlítőtartályról le van véve a kupakja.

2011. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat sokat segítettetek =)
2011. okt. 18. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!