Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elfolyt az olaj, vége a...

Elfolyt az olaj, vége a kocsimnak?

Figyelt kérdés
3 órája a főúton kerregésre lettem figyelmes, felvillant a "motor check" LED én egyből félreálltam. Enyhe szürke füst jött ki a motorháztetőből, felnyitottam és tiszta olaj volt minden. Kérdésem: van rá sansz, hogy túlélte a motor vagy kuka?
2011. okt. 19. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megmenthető. Vontassátok el egy szervízbe, mindenképpen látni kellene, milyen olaj, honnan folyt ki, stb. (Nem biztos, hogy a blokkból jött.)
2011. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a lámpakigyulladás után azonnal megálltál, akkor abból nem lehet probléma, hogy elfolyt az olaj. Viszont azt nem tudom, hogy miért folyt el, hol folyt stb.... tehát itt ez a fő probléma.
2011. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A lámpagyulladás után úgy gondolom hamar, kb 100-200m után megálltam. Mire megálltam már füstöld addigra, de nem annyira intenzíven.
2011. okt. 19. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyanod nincs külön, hogy olajnyomás jelző lámpa? Arra gondolok, esetleg nem valami hidraulika (fék, mittomén) olaj folyt-e a kipufogócsonkra vagy a blokkra és csak az füstölt. (Bár akkor a "kerregést" nem értem.)
2011. okt. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de van olaj lámpa is de az nem világított. mondjuk az lehet kiégett mert kb fél éve kíváncsiságbol megnéztem a nívopálcát, a min. alatt volt az olaj. Gyorsan rá is töltöttem vagy 3-4dl-t... Sztem a blokkbol folyt mert a motor also része tiszta olaj volt. meg a föld.
2011. okt. 19. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem mindegy, hogy csak kinyomta a szimeringet, vagy megrepedt valami, aminek nem kéne. Mindenképpen húzzátok el egy szervízbe.
2011. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze nem. jövőhéten viszem szervizbe aztan kiderül. a vicc h 3 hete költöttem rá 100ezret h átmenjen a műszakin...mindjárt sirok.
2011. okt. 19. 17:44
 8/9 A kérdező kommentje:
Tegyük fel h csak a tömités ment szét. Attol még lehet nagy baja gondolom. úgy értem besült a dugattyú vagy el deformálodott vmi stb...
2011. okt. 19. 17:47
 9/9 anonim ***** válasza:
200 méter nem sok, azt kibirja olaj nélkül is. Nem tesz neki jót, de kibirja.
2011. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!