Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Chevrolet Sparkomban 90Ezer...

A Chevrolet Sparkomban 90Ezer kmnél kell vezérműszíjat cserélni a kézikönyve szerint. Most 93000 km van benne. Fogja még bírni 1-2000 km-ig szerintetek vagy sürgősen cseréljem? Jövő hónapban cserélném, de addig még mennék vele.

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel bírja, a gyári adat mindig rászámol valamennyi biztonsági időt, de a helyedben ezzel nem kísérleteznék. Ha elszakad, a szelepek belevernek a dugóba, és nagyon drága grimbuszt tud elkövetni.
2011. okt. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 menta34 ***** válasza:

Ezt a döntést neked kell bevállalni...

Elvileg bír többet is, a 90e-es értéknél van biztonsági tartalék, gondolj pl. az "ingadozó" anyagminőségre, vagy pl. arra, hogy van akik jobban pörgetik a motort mint mások, így a 90e alatt akár 20-30% eltérés is lehet, hogy ténylegesen az a szíj hányszor fordult át...

Én múltkor 180e helyett 195e-nél cseréltem :) de nem javaslom a túlzott elhúzást.

2011. okt. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még max 1000 km-t megyek vele a héten és utána kicseréltetem.
2011. okt. 26. 11:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az opelembe 200000 nél cseréltek másodszor. Most 234000 van benne és még bírja.Persze nem gyorsítok hirtelen 6000 fordulatra meg nem is rakom vissza 3 ba 130 nál.

A gyári adat az úgy jön ki ha 90000 alatt minden nap 7000ig elforgatod akkor is bírja. Ha nem mentél vele ileyn drasztikusan akkor a duplája az élettatartama. A te 1000 km ed semmit nem változtat a helyzeten de még 10000 se

2011. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
elso valaszolonak uzenem hogy a dugo otthon van a kadban..a szelepek a DUGATTYÚKba vernek bele..nem a dugoba
2011. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
:) én meg a dugós üzengetőnek, hogy dugja be. :)
2011. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gomzoli ***** válasza:
A szíj életkoráról vajon miért nem tesz senki említést? A csereperiódus ugyanis így szól: 90 ezer Km, vagy 6 év. Amelyiket előbb eléri! A szíj anyaga nem csak a pörgetéstől fárad el. Be se kell indítanod az autót... A gumi (márpedig abból készül) az évek során ridegebbé, porózusabbá, törékenyebbé válik, elöregszik. Én nem azon izgulnék, hogy bír-e 2 ezerrel többet, hanem hogy az autóban esetleg egy 8 éves szíj van!
2011. nov. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gabiari válasza:
Valószinűleg bírja, van olyan modell, ahol az előírás 60, és olyan is ahol 120 E km, és nem található lényegi külömbség a konstrukcióban, néha a szíj is ugyanaz. Ja és nem csak a szíj lehet a hibás, hanem a fogaskerék is kopik, ill. a feszítőgörgő is megszorulhat, egyes típusoknál a vízpumpa megszorulása,folyása, vagy a rossz fötengely simmerring is okozhat átugrást, vagy szakadást, de a kár ilyenkor nagyon sokba fáj. AZt se hidd el, hogyha zsebes a dugattyú az mindentől megvéd! Fizetés után cseréltesd ki! Suzuki Swiftben 16 évesen 140 E km-nél én is kicseréltettem, nekem akkor volt fizetés.....
2015. febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!