Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 -> Nem veszi be az...

Simson S51 -> Nem veszi be az első kivételével a sebességeket. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Majdnem szétborítottam a blokkot, csak nincs itthon lenkeréklehúzó, így félbe maradt. A tünete, a sebességek be nem vétele. Szétugorhatott a váltó? Mikor idehozták nem voltak meghúzva a kuplungkosár csavarjai (vagy kilazult mind) és a dekni belső falát már jócskán megdarálták (rengeteg fémforgács, de kitakarítottam). Így látatlanba mit mondtok, mi lehet a baja?
2011. okt. 26. 14:47
 1/9 DannyZuko ***** válasza:
váltóban valami, vagy léptetővilla. én itt kezdenék keresgélni.
2011. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előbb a léptetővillát nézetném meg, utána kapnám csak szét!
2011. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A váltó nem tud szétugrani.

Balos deknit leveszed, csinálsz róla egy képet, felrakod ide, megmondom van-e gixxer. Vagy akár te is észreveheted, ha valamit ledarált a kuplungtengely, bár ha ki volt hézagolva és nem ért bele a váltódobba akkor máshoz nem érhetett hozzá. Ha nincs, akkor csak egy váltóbeállítás, ami nem nehéz munka, csak időigényes.

2011. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2011. okt. 26. 16:25
 5/9 A kérdező kommentje:

Illetve:

[link]


A csavarok fejei nem voltak behajtva, és nyírták a dekni belsejét. Behajtás után sem akar kiemelni, de mint írtad a váltó nem ugorhat szét, max be kell állítani.

2011. okt. 26. 16:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, ha váltok és újjal nyomom a váltó tengelyt, sorra beveszi mindet.
2011. okt. 26. 16:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Tehát 2-esben el tudsz vele indulni, és 3.-4.-be rakni?
2011. okt. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megvan a hiba. A váltódob úgy licitál, mint a kocsonya. Van neki 3-5mm-es holtjátéka (bal-jobb, fel-le). Ha rátartok és hajtom a hátsó kereket, beveszi az összes sebességet, csupán ide-oda kell mozgatni a váltódobot. Középen egy éger gyűrű tartja, de gondolom ezt a dobot valami csavar tartja, vagy mi?
2011. okt. 26. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:
ha a váltódob mozog ki-be a tengelyén akkor a seeger és a dob közé tegyél hézagolot, csapágyboltban kapni 0,2 0,3 stb méretekben (mm) amugy meg váltobeállítás a csavarral
2011. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!