Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hiszitek, hogy egy kis...

Miért hiszitek, hogy egy kis árkülönbség miatt rögtön nem éri meg a dízel?

Figyelt kérdés

"Drágább a gázolaj, most már meg sem éri dízelt venni!"

Most hogy ismét drágább lett a gázolaj, mint a benzin, egyből előjöttek ezek a megállapítások, hogy húúú már meg sem éri dízelt venni. Egy valamit felejtenek el. Közben 300-ról 400-ra felment az üzemanyag ára. Akárhogy is számolom, 5liter-dízel 7liter-benzin fogyasztással nézve, jobban megéri 400Ft-benzin 420Ft-dízel árnál dízellel járni, mint amikor 300Ft-ba került mindkettő! Úgyhogy ez a legnagyobb baromság, hogy azért nem éri meg a dízel, mert 10-20Ft-al drágább literje, mint a benzinnek.


2011. okt. 27. 19:17
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És nem kérek a "dízel fenntartási költségek" témából, ugyanis nem ez a kérdésem. Itt csak és kizárólag a dízel, és a benzin árára van kihegyezve a dolog, és azokra az emberekre, akik azt hiszik, hogy ez a 10-20Ft-os különbség váltja meg a világot.
2011. okt. 27. 19:20
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
heti 30-100 km-re minek vegyek dízelt? feltétlenül megéri nekem? tényleg tökjó lenne megvennem a dízelt másfélszeres áron, majd mikor beszarik a turbo, meg az adagoló a rövid utaktól, a gatyámat is kifizethetem rá.
2011. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Olvasd már el, hogy miről beszéltem!!! Most pont nem arról van szó, hogy x km-re megéri-e dízelt venni...de hiába dumálok egyeseknek.
2011. okt. 27. 19:26
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
lol vagy!!!!pontos választ adott a kérdésedre! Aki rövid távra, használja az autóját annak nem éri meg a dízel, ráadásul ha gubanc van vele drágább javíttatni mint a benzinest. És nemsokára a jövedéki adó miatt még drágább lesz.
2011. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Te vagy lol, ugyanis nem érted meg, hogy miről beszélek:) Arra adott választ, hogy kis km-re miért nem éri meg dízelt venni, de nem a kérdésemre.
2011. okt. 27. 19:45
 6/20 anonim ***** válasza:

Vannak helyzetek, amikor van értelme a dízelautónak és vannak, amikor nincs.

Aki hosszú távon járkál, annak még így is megéri dízelautót venni: összességében kisebb az üzemanyagköltség.

Viszont aki csak városban használja, annak most már nagyon nem éri meg, mert a modern dízelek nehezen melegszenek és hidegen szeretnek sokat fogyasztani. Nekik megérte, mikor olcsóbb volt a gázolaj, mint a benzin és még akkor is megérte, mikor nagyjából egyforma volt az áruk. A kicsit kisebb városi átlagfogyasztás kompenzálta az árelőny eltűnését. Most viszont, hogy drágább a gázolaj, már lehet, hogy nem éri meg, mert a benzinesek városi használatban nem fogyasztanak annyival többet, mint amennyivel olcsóbb a benzin.

Hogy ezen két csoport közül melyik a jelentősebb és hangosabb, azt már nem tudom.

2011. okt. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
lassabban :). Dízel autó ha elromlik drágább javítani km-től függetlenül, emelik a dízel jövedéki adóját ergó még drágább lesz km-től függetlenül, a dízelt nem lehet "pancsolni" etanollal, hogy jobban járjunk picivel, dízel autó drágább mint a benzines, és aki teheti kevesebb km-ert megy amire jobb a benzines autó...
2011. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Viccesek vagytok:) Abszolút nem a kérdésre válaszoltok. Egyáltalán nem fogtátok fel, hogy miről beszélek. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek éri meg a dízel, és kinek nem, hanem arra, hogy miért gondolják, hogy ez a 10-20 Ft megváltja a világot.
2011. okt. 27. 20:12
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Te sem biztos, hogy felfogod a válaszokat.

Te azt mondod, hogy a jelenlegi árkülönbségnél is mindenképpen megéri dízellel járni. Pedig nem erről van szó: van, akinek már nem éri meg és van, akinek még mindig. Igen, van az a hülye, akinek azért nem éri meg a dízel, mert literje 10-20 Ft-tal drágább, mint a benzinnek.

De ha nem vagy kíváncsi a válaszra, minek írod ki a kérdést? Akaszd ki egy táblára, hogy szerinted megéri dízellel járni, aztán örülj neki.

2011. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Na még mindig nem fogtad fel, de már kapizsgálod! Nem írtam sosem, hogy mindenképpen mindenkinek megéri a dízel! Tudom, hogy aki nagyon keveset megy, azt is városban, annak jobb a benzin.

Csak azt írtam, hogy most sem kedvezőtlenebb a dízel, mint amikor a dízel és a benzin is 300Ft volt egyenlően. Így aztán ez hülyeség, hogy van akinek akkor megérte a dízel, most meg már nem. De beszélhetek én nektek...:)

2011. okt. 27. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!