Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erdemes smartot venni?

Erdemes smartot venni?

Figyelt kérdés
18 eves lany vagyok es az elso automat szeretnem meg venni! A kozelemben senki sincs aki ertene az autokhoz ezert kerem a ti (ertelmes) tanacsitokat. Nagyon tetszik a smart de nem sok jot lehet rola olvasni de akinek smartja van az mindenki azt mondja hogy jo kis auto. A formaja a berendezese minden tetszik benne! Csak az a baj hogy sokat mennek vele auto palyan :S Amire nem nagyon alkalmas! Valaki esetleg tudna irni valamit a smartrol, es erdemes igy meg vennem ha sokat mennek vele auto palyan? De johetnek mas noi kocsik is amiket tudtok ajanlani! Elore is koszi!
2011. okt. 28. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Én is inkább rosszat hallottam róla. A Smart kifejezetten városi autócska, ezért sem ajánlom neked.


Azért mondhatnál kicsit többet... Új vagy használt? Érték? Méret?

2011. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
A Smart célszerű városi autó, de autópályán nem az igazi, kicsit ideges a futóműve. Első autónak viszont nem jó: túl drága. Elsőre egy kicsit ütött-kopott Suzuki Swift, Nissan Micra, Opel Corsa vagy Ford Fiesta tökéletes. Olyan kell, amit nem sajnálsz, ha kicsit sikerül odaverni parkolásnál vagy meghúzni a városi harcokban, mert fillérekből javítható. Ráadásul ezek kicsit nagyobb tengelytávú, alacsonyabb autók, mint a Smart, így autópályán is lehet őket használni. Csodát nem kell tőlük várni, mindennapos autópályázásra nem megfelelőek, de jobbak, mint a Smart.
2011. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem jó a Smart, keveset fogyaszt, megbízható. Ha az ár is lényeges akkor érdemes megnézni hogy Németországból behozva mennyi, mert a reg. adó biztos hogy Smartra nem sok, spórolhatsz vele nem kevés pénzt.
2011. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ujban gondolkodtam de a hasznalt is szoba jott csak ne legyen annyira nagyon koros mert azert szeretnem ha nem kellene olyan hamar lecserelnem ... olyan 3 max 4 milliot szanok ra ha uj de ha hasznalt akkor max 2 ot. A meret az lehetoleg kicsi legyen..Nem szeretem az ugymond *hosszu autokat* inkabb pici de formas legyen!


Vezetni jol tudok azzal nincs gond! De amugy miert nem lenne olyan jo elso autonak valaki ki fejtene?

2011. okt. 28. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Örülök neki, ha úgy gondolod, jól tudsz vezetni. De azért nem szabad elbízni magadat. Én azért nem javaslom első autónak, mert túl drága. A kezdő vezetőknél szinte mindig előfordul egy-két apróbb sérülés és nem mindegy, hogy mennyibe kerül a javítása. És bár városi autónak készült a Smart, az itthoni közbiztonság és közlekedési morál mellett nem eléggé célszerű. A kulccsal meghúzás, zárfeltörés és társaik jóval többe kerülnek Smarton, mint egy egyszerűbb kisautón. Márpedig ebből jut bőven a városi autóknak...
2011. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Na, kezdjük elölről! Hölgyről van szó, tehát az első kérdés: melyik tetszik? (A Smartot ejtsük ki, azon kívül!)
2011. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mas nem nagyon tetszik :DD Esetleg az Opel tigra :) Vagy a Honda civic.. csak az nagyon draga :)
2011. okt. 28. 11:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En is holgy vagyok es jo sofor. Megis az elso kocsi egy szikkadt 90-es 323as Mazda volt. Ugy csufoltak, hogy 'konkretmetal' a fenyezese, mert a feher festeket darabokban lehetett lehuzni rola.

Arra tokeletes volt, hogy megszokjam az "elso auto" feelinget es nem sajnaltam, mikor ranyitottak az ajtot vagy dombon parkolasnal ragurultak a lokharitojara. (a kornyek ahol laktam amugy is megkivanta hogy egy kevesbe nivos verdaval jarjak). Tovabba autopalyan is biztonsagban ereztem magam a kamionok kozott. Egy Minivel vagy Smarttal mar nem lenne ez a helyzet.

A javitasat en magam csinaltam, fogtam egy flakon feher festekszorot es lefujtam a szurke reszeket. Nem volt tokeletes, de legalabb egyseges feher volt a kocsi. Kesobb mikor "felnottebb" lettem mar igenyeltem is es a penztarca is megvolt a szebb, nagyobb, ujabb kocsira.

Elso kocsinak (ilyen fiatalon) szerintem valami olyat amit tenyleg nem sajnalsz!

2011. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Abszolút nem éri meg! Sokkal jobban jársz, ha veszel egy Renault Clio, Opel Corsa kategóriájú autót jóval olcsóbban.
2011. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!