Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinéztem magamnak egy használt...

Kinéztem magamnak egy használt benzines BMW 316i COUPE autót, Szerintetek jó választás?

Figyelt kérdés

97-es, 1,6-os, 102 LE, 167ezer km van benne, leírásában az állapota kitűnő.

Nagyon tetszenek ezek a 316-os autók, napi használatra kellene, napi kb 200 km-re. Olvastam róluk h nem lehet velük száguldozni de nem is vok ilyen vezető. Fogyasztásukat tekintve tudom h vannak jobbak de nem akarok mjuk régi swift-et venni csak azért mert keveset esznek. Autó vásárlásra kb 1,2 milliót szánnék. Ki mit gondol?


2011. nov. 6. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit sem jó döntés.

A kupé egy dolog,hogy tetszetős de indokolatlanul drágább mint mondjuk egy kombi amikből akár 2 évvel fiatalabbat is találsz egy-két kilóval olcsóbban.

Sőt az említett keretbe 2000-es évjáratú compact is belefér:

[link]

Vagy akár e46 is akad már ...

[link]

Egy "béjemwésnek+ a Suzuki még csak gondolati szinten sem merülhet fel soha!

Én ezt gondolom - de a Te életed,a Te döntésed.

Azért rágd át még egyszer alaposabban!

2011. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A 3-as coupe még nekem is tetszik úgy-ahogy, de a 100 lovas moci nagyon gyenge a majd 1.4tonnás kasztnihoz,ebből adódik, hogy alig eszik kevesebbet, mint a 320 ( ami azért 50%kal erősebb).

Hol akarod használni? Ha országút/pálya akkor még vállahatók a BMWk, ha inkább város akkor jobb ha dízelt nézel, esetleg más, kevesebbet evő benzinest.( ha 100on 2 litert spórolsz, az napi 4liter >1600 forint. 260 munkanappal számolva 416 000)

1.2misiből szerintem találsz hasonlóan kényelmeset/felszereltet, amit olcsóbb üzemeltetni ( ennyiért van már 320d is).

2011. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazából azért nézek pont coupe-t mert csak én használnám, nincsen család akiket hozni vinni kellene. Autópályán és városba is használnám (Kecskemétről Pestre járni dolgozni, ha összejönne). Dízeleset nem akartam mert egyrészt drága és olavasva pár hsz-t kicsivel szervízigényesebb.

E között a 2 között vacilálok:

[link]

[link]


De inkább az elsőhöz húz jobban a szívem.

2011. nov. 7. 00:09
 4/12 anonim ***** válasza:
A 316-os coupé az gyenge, drága és régi. Meg az e36-osok nagyrészt már rommá vannak hajtva. Az e46-os 318i-t vedd, az sokkal jobb.
2011. nov. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20 éves konstrukcióért kiadnál 1,2 millát?
2011. nov. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én kereskedőtől büdös életbe nem vennék autót, de te tudod. A coupe amúgy jó választás, nekem is az van, csak merci, ha egy sportos kocsira vágysz és tényleg inkább csak te használod, mi a fenének 4 ajtós kocsi.
2011. nov. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97-es autóért tuti nem adnék 800 ezernél többet függetlenűl hogy egy BMW embléma van az elején. Én is vettem egy 3 ajtós kocsit igaz az Spanyol de jobban megérte.
2011. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Napi 200Km-re 14 éves BENZINES autót akarsz venni? Te sem gondolod komolyan. Ilyen km futásra kb. egy 2005-ös dízel Cliot vagy Corsát kéne venni ennyi pénzért.
2011. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg igazatok van a dízelesekkel hosszú távra. Ez a napi 200 km még nem biztos de ha az lenne akkor lehet hogy inkább áttérnék a clio-ra, azok tényleg sokkal kevesebbet esznek mint a benzinesek, utánaszámolva lehet hogy elmenne az egész fizum a tankolásra a bmw-nél. Évente kb hány km-t kellene járni dízeles autóval hogy megérje a benzinessel szemben?
2011. nov. 7. 17:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos erre így nem lehet válaszolni, autótípustól, ártól és sok tényezőtől függ, de évi 20 ezer Km-nél már nagyon nem szeretnék benzinest tankolni.
2011. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!