Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túltöltődik az akkumulátorom?

Túltöltődik az akkumulátorom?

Figyelt kérdés

Most cseréltem aksit az autómban, és kíváncsiságból rámértem a töltési feszültségére.

Én úgy tudom, hogy elvileg az akku töltőfeszültségének 13,6-14,4 V között kell lennie fordulatszámtól, és terheléstől függetlenül.

Én fogyasztók nélkül 14,9 V-ot, mindent rákapcsolva (fényszóró, rádió stb.) 14,7 V-ot mértem, mindezt alapjáraton. Bő tíz perces járatás után az új aksiból halk pezsgés is hallatszott, bár nem tudom ez lehet normális. A régi akkuval egyébként semmi gond nem volt, csak kezdett a hidegben nehezen tekerni.

Valamint az autón még egy izzó sem égett ki, úgy tudom ez a túltöltés egyik jele.

Nem akarom kicsinálni az új akkumulátort, szerintetek káros az általam mért feszültség, vigyem el autó villamosságihoz szerelőhöz?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. nov. 24. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a fél Volt, és a pezsgés nem jó jelek! Azért még egy másik műszerrel is ellenőrizd az eredményt!

A töltőfesz üresen nem mehet fel 14,4 fölé. Ha te bekötött akkuval 14,9-et mértél, akkor az terhelés nélkül lehet akár 17-18 V is!

Nézesd meg a fesszabályzót.

2011. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
14.4 lehet max!!! Ez a gázfejlődés határa az akksiban.
2011. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!