Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jele annak, ha egy motor...

Mi a jele annak, ha egy motor főtengelyes, hajtókaros, illetve csapszeges?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt,hogy az említett alkatrészek csapágya már rossz és milyen hangot ad ki,Mennyit bír ki az esetleges csapszeghibánál?
2009. máj. 18. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
ha főtengely üt akkor azt veszed észre hogy csapágyas lesz a motor, ha csapágyas azt meg úgy hallod, hogy hirtelen gázadásnál bekopog a motor. Ha csapszeges azt sajnos nem tudom, de szerintem nem az szokott elkopni
2009. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és dízeles hangja van a motornak
2009. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egyszerű megállapítani

leszeded az egyik deknit és oldlirányba megmozgatod a főtengelyt, ha mozog akkor főtengelyes

lehúzod a hengert és ha mozog a hajtókar a dugattyú irányában és ellentétesen akkor hajtókaros,

olyanról hogy csapszeges még nem hallottam, az fixen belevan "ütve" a dugattyúba

amúgy ha nem akarsz hozzányúlni a motorodhoz akkor onnaveszed észre hogy kicsit csörög a blokk

ha a frissen furt henger hamar elkopik , pár ezer km után akkor tuti h nem stimmel vmi

2009. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Voltam vele szervizben,ott azt mondták h valoszinuleg a dugattyúval lesz gond,mert egyértelmuen felulrol jon a hang.

Az elozménye meg talán az lehet h kb. fél évig az 1. hengerre csatlaskoztatott vákumcsovon keresztul ez a henger tobb benzint kapott mert át volt szakadva a benzinnyomástartó membránja.A szerelok szerint lefolyt a benzin a motorba és ott ...

2009. máj. 19. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!