Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó akkumulátor töltés?

Autó akkumulátor töltés?

Figyelt kérdés

Megvettem az első autóm, és kéne hozzá egy kis segítség.

Bekapcsolva maradt a lámpa,kb 4 órát mire észrevettem.


Az akkura szeretnék tölteni, ne legyen probléma vele a későbbiekben.


Ki kell vennem az akkut, vagy maradhat a kocsiban is csak csíptessem rá a töltőt? Ha maradhat a kocsiban akkor a sarukat le vegyem? H astraról van szó.


22L


2011. dec. 25. 19:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
7%
sarut le kell venni igen..hogy akarod tölteni?van 1 rohadt hosszú lengőkábeled vagy mi?
2011. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

nem kell a sarut levenni! minek? Ha megállítod az autót, akkor is leveszed a sarut?

Nem mindenki lakik panelba és kilóméterekre áll meg a házától!(ezt az elsőnek)

2011. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Én egyszer nem vettem le a sarut és úgy tettem rá a töltőt. Nem viccelek a testvéremet aki az autó fékét szerelte pont úgy megrázta hogy kórházba kellett vinni. Nem tudta elengedni a dobot. Persze a töltő volt szar.
2011. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 atilis ***** válasza:
22%

Kocsiban nem töltjük az aksit, mert töltés közben, az akkumulátor szét is robbanhat, nem valószinű ugyan, de matematikai esélye van. Azt pedig nem kell ecsetelni, hogy mekkora károkat okozhat a motorban, a festésben, és az elektromos rendszerben.


Ha mégis az autóban töltenéd, a sarukat vedd le, mert egy kis áramot az autó maga is felvesz az aksiból, ezért a töltés nem lesz megfelelő, de az is lehet, hogy nem is tudod feltölteni, mert a töltő nem tudja biztositani a megfelelő áramot.


Azonkivül ha hagyományos savas aksid van, akkor a motortérben a desztviz szintet sem tudod ellenőrizni, ill. csak nagyon körülményesen.


Tehát mindenképpen érdemes kivenni az aksit a biztonságos töltéshez, és azt jól szellőző helyen kell tölteni, a folyadékszintet pedig ellenőrizni, és desztvizzel utántölteni, ha olyan aksid van. Az Opeloknál szokás, hogy a rádiókódot elfelejti ilyenkor, ha nincs meg a kód, akkor sem ajánlom a kocsiban való töltését.

Érdemes a kocsit beinditani, ha beindul, és egy 1,5 - 2 órás útra elmenni vele, az már tölt annyit, hogy jó legyen.

2011. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%

Kedves 22L !


Az utolsó kivételével, elég nagy marhaságokat írtak itt össze neked.


Van olyan autó, amiből pl. tilos kivenni az aksit!!

(Nekem is ilyen az egyik autóm.)


A legegyszerűbb, ha megírod a márkát/típust/évjáratot.

2011. dec. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Belegondoltatok mekkora hülyeségeket írtok? Ha beindítjátok az autót, abban a pillanatban a generátor is tölti az akksit. Akkor is ki szoktátok venni, mert felrobban?

Ja hogy egy teszkós akksitöltővel szenvedtek és a polaritást sem találjátok el, az a ti bajotok!

2011. dec. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit ellentétesek :)


OPEL ASTRA H Enjoy 2007/03. havi

Beindult elsőre, meg mentem vele 50 percet hazáig, csak 4 órát rajta felejtettem, ezért gondoltam úgy picit rátöltök, mert elég hosszan úgy maradt. Az akku még nem volt benne töltve, télen meg megy a fűtés, zene, GPS..stb , nem akarom hogy tologatni keljen ;)

2011. dec. 26. 12:38
 8/21 anonim ***** válasza:
21%

00:33 vagyok,

akkor a típus ismeretében, folytatnám...


(Sajnos a többiek annyi sok butaságot írtak össze, hogy látszódik, hogy halovány fogalmuk sincsen -egy ennyire egyszerű dologról mint az aksitöltés-, de mégis osztják az észt!!)


Tehát:

A konkrét típust nem ismerem, de nagyon nagy a valószínűsége, hogy nem szabad levenni az akkusarut, mert elfelejthet dolgokat a számítógép, amiket újra kell majd programozni.

Ugyanis a te autód, már nagyon sok elektronikát tartalmaz(hat)!

Amúgy ez az autó felszereltségétől is függ.

Könnyen lehet, hogy kiír egy "F" betűt (hiba) utána, amit csak szervízben tudnak kitörölni.


Egy ilyen akkutöltést úgy oldanak meg, hogy egy másik akkut rácsíptetnek pótlásként addig, amíg a sajátot feltöltik.

Néhány típusban (pl. Mercedes), gyárilag van beépítve, egy segédaksi is.


Az akkut, KIZÁRÓLAG KISZERELT ÁLLAPOTBAN SZABAD FELTÖLTENI !!!


Sajnos, ha ilyen egészen egyszerű dologért beviszed egy szervízbe, valószínű, hogy alaposan megvágnak majd.

Ha elviszed egy magán autóvillamosságihoz, valószínűsítem, hogy nem kér pénzt érte.

Ennek viszont az a hátránya, hogy ott kell hagynod, amíg feltölti.


A legolcsóbb/legegyszerűbb megoldás, ha egyszerűen beülsz az autódba és -minél kevesebb fogyasztót bekapcsolva- meglátogatod, a vidéki nagymamát, avagy kirándultok egyet.


Remélem segítettem.

2011. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Amikor a generátor tölt akkor az autó a saját védelme érdekében igénybe vesz egy dolgot aminek a neve FESZÜLTSÉGSZABÁLYZÓ!!!!!!


Ezt a töltők fele hírből sem ismeri kedves b@romarcú b@lf@szok. Szerencsétlen csajszinak adjátok a nagyobbnál nagyobb hül.ye tanácsokat.


btw akik a leghosszabb válaszokat írták azok mondanak jót. Rájuk hallgass.

2011. dec. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, nem nagyon tudtam dönteni, elvittem záráskor szervízbe, estére ott kelett hagynom, reggel érte menni mondták majd 1500 Ft lesz, aztán amikor mentem érte nem fogadtak el pénzt, kellemes ünnepeket kívántak, kaptam ajándékba rózsaszín ambip*r autó illatosítót is :))), aztán mondták ha bármi baj van segítenek.
2011. dec. 27. 23:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!