Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó akkumulátor töltés?

Autó akkumulátor töltés?

Figyelt kérdés

Megvettem az első autóm, és kéne hozzá egy kis segítség.

Bekapcsolva maradt a lámpa,kb 4 órát mire észrevettem.


Az akkura szeretnék tölteni, ne legyen probléma vele a későbbiekben.


Ki kell vennem az akkut, vagy maradhat a kocsiban is csak csíptessem rá a töltőt? Ha maradhat a kocsiban akkor a sarukat le vegyem? H astraról van szó.


22L


2011. dec. 25. 19:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%

"Ha elviszed egy magán autóvillamosságihoz, valószínűsítem, hogy nem kér pénzt érte.

Ennek viszont az a hátránya, hogy ott kell hagynod, amíg feltölti. "


Emlékszel, ezt írtam.

üdv.

2011. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

igen :)

köszi a választ, megy a zöld mancs érte.

2011. dec. 30. 13:37
 13/21 anonim ***** válasza:

Már régi a kérdés, de azért írok...


Az hogy le kell-e venni az akkusarut, a töltőtől is függ. Nekem CTEK töltőm van, annak a leírásában az van, hogy simán tölthető az autóban is az akku a saruk levétele nélkül.

De láttam már olyan - jellemzően olcsóbb - töltőt, aminek a leírásában kifejezetten tiltják, hogy így töltsd.


Egyébként szintén H Astrám van. Ha kiveszem a kulcsot a gyújtáskapcsolóból, lekapcsolja a fényszórókat. Így még véletlenül sem maradhat úgy. Ha neked nem így csinálja, akkor csak programozás kérdése az egész. Ha legközelebb szervizben jársz, szólj, hogy állítsák be így! Kb 2 perc munka az egész.

2013. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
54%
Autómata töltő, és akár egy hétig is rajta "felejtheted", mivel nem tölti túl az akkut, de csak a jó töltő, a fos valóban tehet benne kárt, és óriási baromság, hogy kivedd az akkut töltés közben. Amúgy az akkuknak van egy érdekes kémiája, de ezt sajnos nem oktatják az úr vezetői képzéseken. Viszont az előttem szólónak csak annyit, hogy a Ctek töltő impulzusos, és regeneráló töltő, ott kötelező kivenni, pont a nagy áramú impulzus miatt, mivel ott a feszültség is több, mint egy egyszerű egyenirányított töltőnél.
2014. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes, mert a használati útmutató szerint nem "kötelező".

Én hiszek neki.

Töltöttem már legalább 50-szer ezzel a töltővel autóban, és nem lett semmi baja se az autónak, se az akkunak.

2014. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
12%

H-s Astránál az akkusarut semmiképp sem szabad levenni!!!

Ha a fene, fenét, fenével eszik még akkor sem!!!

2014. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%

És miért is?


A BC néhány adata veszik csak el. (Nullázás óta megtett távolság, felhasznált üzemanyag. A sarulevétel előtti átlagfogyasztást sem fogja kiírni, de megjegyzi, számol vele.)

Illetve a dátumot, időt kell beállítani, valamint újratanítani az automata ablakfelhúzást. Ez utóbbi házilagosan is elvégezhető, 1 perc és semmilyen eszköz nem kell hozzá.


Szóval nem látok semmilyen indokot, ami nagy tragédiát okozna, ha levesszük a sarut egy H Astrán. Nekem is volt már levéve sokszor.


Amúgy ha a fentiek nagyon zavarnak, pont a CTEK töltőhöz pár ezresért lehet kapni olyan adaptert, aminek segítségével a töltő táppal tudja ellátni az autót a szivargyújtó csatlakozón keresztül, amíg akksit cserélsz.

2014. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
6%
Az akksit mindenképp le kell kötnöd az autóról biztonsági okok miatt is, persze lehet úgy tölteni hogy a helyén hagyod de mivel az akksinál töltés közben természetes hogy a kinyitott kupakoknál a desztviz, sav picit kimegy belőle ami károkat okozhat a motortérbe gyakorlatilag mindenbe ami a környékén van így célszerű az autó mellé a beton földre tenni és magát a töltőt is célszerű betonra vagy nem gyúlékony helyre tenni. A szintet ellenőrizd rajta a kupakokat csavard le és tedd a lyukak mellé hogy tudd melyik hova megy vissza, és úgy töltsd fel. Ha töltés közben kifolyik belőle az teljesen normális ne foglalkozz vele. A töltést célszerű 24 órán át végezni, de az se baj ha csak egy éjszakára tudod feltenni, arra elég lesz hogy az autót hidegen indítani tudjad és 5-10 perc menet után tesz rá annyi töltést hogy hosszabb idő után újra be tudd indítani.
2014. dec. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 jos80 válasza:
Remelem azota megoldottad aprobaproblemat a kocsiddal...itt nagyon sokan NAGYon ertenek az autokhoz...nem tudom azert a kapszulalt akkukat hogy toltenek fel deszt vizzel...tuuontul spilazzak a dogokat... Ha az aksi beinditjaa kocsit (ahogy irtad ugyfelejtett lampak utan)akkor jarasd min1/4 orat (termeszetesen kikapcsolt fogyasztokkak)es csoo biztos bevagja reggel is.. Ha mar nem indit akkor csiptesd ra a tolto sarukat a megfelelo polra semmit sem kell leveni , kiszerelni meg egyeb hulyeseg..(.amugy megneznelek hogy szerelsz ki egy akut 13 dugokucs + hosszabito+ kliket+ 10 es villas nelkul)a sok tulokos szervizbe akar kuldeni mindenaron...sok sikert mindenkinek ha hasonlo problemaja akad!!
2016. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Rengeteg üzenetet kaptál,én viszont ajánlok 1 kis kütyüt amivel saját magad eldöntheted szükséges e töltőre tenni a kocsi akkuját.Szivargyujtós voltmérő az ,kiírja hány voltos az autód akkuja.12,0V alatt erősen ajánlott tölteni. A teljesen feltöltött auto akku 12,6Volt.Mikor beindítod az autó motorját a feszültségszint 13V-14,2V környékére emelkedik ez azt jelenti ,hogy működik az autóban a generátor és a feszültségszabályzó és van rá esély ,hogy tölti is az akksit.

[link]

2017. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!