Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót akarok venni kb 2...

Autót akarok venni kb 2 millióért ez nem kis pénz ezért jó döntést akarok hozni. Tudtok olyan weboldalt, vagy könyvet vagy valamilyen oktató anyagot amiből megtudom tanulni azt, hogy mire figyeljek ha elmegyek megnézni, meg ha kipróbálom stb?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kis pénz, ezért pötyögd be a google-ba, hogy "használtautó vásárlási tanácsok", és olvasgass szorgalmasan!
2011. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
én mikor elmentem megvenni tavaly az első autómat két hozzáértő barátot vittem magammal. azt mondták jó semmi baja stb. hát bemutattam apukámnak a járgányt... ő autószerelő de csak Mercedeseket javított mindig is. de azonnal látta a kis wv polón hogy ezernyi baja van. csak annyit mondott jobban járok ha vissza viszem.... kicsit ráfáztam nő létemre de annyit megtanultam hogy sem bontós sem "hozzáértő" sem egy fajta márka szerelőt sem viszek magammal autót vásárolni. az a biztos aki naponta kb 10 autót és 10 félét szerel na arra azt mondom ért hozzá. azóta én is kinanultam egysmást de könyvből nem nézelődnék.
2011. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
és ha autókereskedőhöz mész.. na azokkal nagyon kell vigyázni olyan beszélőkéjük van főleg ha észreveszik hogy nem értesz hozzá, nagyon rafináltak és használtautóban Nincs olyan amit ne kéne elvigyél szervízbe.. hogy na milyen baja fog kijönni. nézelődj 1.5- 1.8m között maradjon pénz a teljeskörű szervízre hogy nyugodt lehess ne azon izgulj milyen sz*rságok fognak kijönnni rajta
2011. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Adni kell egy szakinak 10-15e forintot, hogy jöjjön el veled és nézze meg a gépet. Úgysem tudod megtanulni úgy a dolgot, hogy észrevedd a rejtett hibákat, amiket egy tapasztalt szem azonnal kiszúr!
2011. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
így van!
2011. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igen hallottam eléggé durva történeteket már... :D de köszi a válaszokat szerintem jó lenne ha találnék egy átfogó anyagot... mert mindenhol csak részleteket találok... az autószerelőkben nem bízom mert ismerek párat nem nagyon vágják a szakmát hozzáértő nagykutyákat meg nem ismerek... akkor szerintem olyan 1,5 m ért veszek és akkor marad a szervizre :)
2011. dec. 27. 12:30
 7/12 anonim válasza:
merre felé laksz ? én fóton tudok egyet
2011. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Baranya de képen tudok én is :) csak azzal van problémám hogy hogy nézzem át az autót meg ilyenek...
2011. dec. 27. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb nagyobb komolyabb szervíz hálózatnál (Norauto, Speedy, Bosch szervízek) vállalnak futóművizsgálatot, ez kb 2 ezer ft, de lehet kérni teljes állapotfelmérést is, ez kb 5-10e. Odaviszed, megemelik, fékpadon mérik, stb... A végén kiállítanak egy árajánlatot a talált dolgokról és hogy mit mennyi lenne megcsinálni. Mi a norautónál voltunk, ott korrektek. Meg kell nézni a közeletekben van-e ilyen.


Ez azért jó, mert a szervíz abból indul ki, hogy a felírt tételeket meg is fogod csináltatni, tehát mindent amit csak lehet felírnak.... Ilyenkor azért 1-2 kérdést is fel lehet tenni a szerelőnek, hogy mi a maszek véleménye, ennyit megér-e.


A neten először is olvasd végig mi az adott típus típushibái, és azokat mindenképpen nézesd meg!


A felsorolt szervízek listáját megtalálod a neten... Bosch-ból talán még baranyában is lesz, a többiben nem vagyok biztos...

2011. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha tetszik egy autómárka vagy típus, fordulj a márkaklubokhoz vagy találkozókat is szervező társaságokhoz. (Ilyeneket kereshetsz az autós szaklapokban, veteránautós folyóiratokban, index fórumokon stb).

Ha van időd, menj el találkozóra, ahol csupa ilyen autó van és próbálgasd őket, beszélgess a tulajokkal. Hidd el, nagyon sokat tudnak segíteni. Akár alkatrész, szerelő, de néha "körön belüli" jó példány felkutatásában is. Ezek sokkal többet érnek, mint bármilyen "szakjegyzet".

2011. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!